bugün

sonuna kadar gidilen bir felsefedir.Onlarca kez kaza yapsanda yine bineceğin ve yıllar geçtikçe daha büyüğünü daha güçlüsünü alma isteği uyandıran taşıt.
şirin, hafif, küçük, boyunuza göre olanı makbuldur. satın alırken ucuz olur, kullanırken ucuz olur, taşırken, iterken kolay olur. parçası ucuz, aksamı basit olur. gerektiğinde kendiniz tamir edebilirsiniz.
şirin, ağır, büyük olanı makbul değildir. satın alırken pahalı olur, parçası pahalı olur, kullanırken pahalı olur, taşımak, itmek zordur. aksamı karmaşıktır, kendiniz tamir etmek isteseniz edemezsiniz. devrilse kaldırmak güç olur.

galatasaraylılar bakmasın.
http://www.suzukicycles.c...DR200SE/2007/DR200SE.aspx
scooter'a göre bazı avantajları olan araç:
-debriyaj ve vites kullanma keyfi yaşatır.
-vitesi boşa alma keyfi yaşatır.
-gaz kesildiğinde makine öne doğru yığılmaz.
-tekeri büyüktür ve daha güvenlidir.
-tamir ederken aksam ve parçalara kolayca ulaşılır.
-benzin deposu daha büyüktür.
sekiz yıl kadar kullandığım, sayesinde iki kaburga kemiğimi, sol kolumu, sol bacağımı kırdığım hastalığım. gerçi artık sahibi olamasam da, arkadaşlar sayesinde hasret gideriyoruz. kask kullanılması, kaza anında kesinlikle hayat kurtaran alet.
test etmek için gidip kaza yapmayın. 3 yıl evvel yapılmışı var.
(bkz: test edildi onaylandı)
tutkudur, heyecandır, adranelindir, hızdır, aşktır.
Önce hayaldir. sonra bir parcasına sahip olursun. ucuzdur, çok paralı aletlerın yanında sırıtır. Ama heyecandır tutkudur, her kontağı çevirişinde heyecan verir. Daha iyisini alacağın günü beklerken, daha hiç alamayanları düşünür sabrını demlersin. Motosiklet bir tutkudur.
Birde motor alanlar ikiye ayrılır.
--Sonuna kadar motorunun üstünde olmak isteyenler ve;
--ikinci ayda satanlar
bu alete şeytan icadı diyenler, dünya üzerindeki en büyük gerizekalılardır.

bu alet bana, betona kafa üstü bodoslama girmekle sadece dizlerini sıyırıp kolunu zedelemek arasındaki ipince çizgiyi çok net gösterdi.

Benim büyük kuzenim bu aletle bi kaza yaptı, içkiye uyuşturucuya tövbe edip hacca gitti.

bu alet, birazcık duygusal zeka taşıyan insanı Allah'a yaklaştırır.
çalışmaya başlarken aynen şu şekilde ses çıkaran motorlu alet.
çok çalıştım. bakın olmuş mu?

- broovvvn whiplash cıgıcıgıcgıcgıcgıcgcıgıcıgı.
kullananın ölümle yaşam arasında veya sağlıkla sakatlık arasında yaşadığı incecik çizgi..
motosiklet, sadece kafanız bozukken görüştüğünüz içki masası arkadaşınız gibidir. bütün sızlanmalarınızı, şikayetlerinizi dinler. ama bunlar için yapabilecek birşeyi yoktur..olsun.
altmışıma geliyim o zaman imkanım olsun sırf kapının önüne koyarım torunlarım babanemin motoru var der hiç olmazsa dediğim taşıt.
dışarıdan bakınca korkunç gözükse de oldukça rahat olan, şehiriçinde kolay ulaşımı sağlayan (10dakikada sıkışık trafikte kozyatağı-kavacık) hatta 2 saatte ankara'ya gitmeyi mümkün hale getiren araç. gün itibariyle bir tane edinmek için çalışmalarına başladığım taşıttır ayrıca.
Yol aldığınız coğrafyadan bağınızı en az şekilde kopartarak ilerlemenizi, yol boyunca burnunuza gelecek yüzlerce kokuyu hissetmenizi, asfaltı, toprağı ve yükseklik duygusunu tatmanızı en iyi şekilde sağlayan araçtır. Ayrıca arabalardan ayrı olarak sahibiyle arasında duygusal bir bağ oluşturan yegane 2 tekerdir. Severseniz çok, sevmezseniz hiç sevmezsiniz, ortası yoktur.
125 cc üzeri iki tekerlekli taşıtlara verilen isim.
hiç birşeye değişemediğim dostum.2 aydır araba alacağım diyorum olmuyor bir türlü onun yüzünden.
(bkz: sen hiç aşık oldun mu)
1995 yılında başlamış olan hastalığımdır. özgürlüğün diğer bir adıdır. birdefa deneyenlerin vazgeçemediği hastalıktır.
bu ülkedeki araba kullanan geri zekalı insanların halen onunda bir araç olduğunu ve yolun ortasında gitmesinin her araç gibi onunda hakkı olduğunu anlayamaması üzerine kuzenime bir arabanın arkadan çarpması sonucu kaval kemiğinin 2 yerinden kırılmasına neden olan araç.
sex yapmak gibidir. bir kere binince bir daha inmek istemezsiniz.
iki çeşit sürücüsü vardır: düşenler ve düşecek olanlar *.
aile baskısı, ihtiyaç gibi sebeblerle arabayla takas ettiğim sevgili oyuncağım.
ahh ne kadar özledim seni bir bilsen...
adam gibi bisiklet sürmeyi beceremediğimden asla sahip olamayacağım, "fiçuv" diye giden iki tekerlekli güzellik.

nasıl duruyo lan o öyle?
iki tekerlekli taşıt. Ayrıca acele ecele yollayan bir taşıt.
ruhu tasiyan sevgi araci.

(bkz: araba bedeni tasir motosiklet ruhu)
Hakkında uzunca yazmaya gerek yok. Tadını alanlar bidaha ayrılamaz( aile ve sevgili baskılarına bile karşı durur).Çocuğum benden 10 yaş daha erken tanışcak bu arkadaşla.. (dikkat sorununuz varsa kesinlikle denemeyin)