bugün

ön tarafı bilmem ama arkada oturmak baya zevkli. yalnız yazın özellikle akşam üstleri kasksız olarak tarlalara dalmamak lazım. çünkü sonra yüzde bir sürü sivrisinek ölüsü oluyor. ölürken de baya bir acıtmaktalar.
Keyif
ozgurluk hissiyati
eglence
cilginlik
farklilik.
çok zevkli olduğu kadar çok da tehlikelidir. kurallara uyarak gerektiği hızda gitmek en makbulüdür. gaza gelip hız sınırını aşmak, büyük kazalara neden olur. edebiyle kullanmak gerekir.
yazın o ılık ılık esen rüzgarı hissedersin sıkışıp kalan trafikde özgürsündür. ışıklarda durduğun zaman diğer taşıtlara göre farklısındır. insanlar en lüks araçlarındn bile imrenerek bakarlar.
motosiklet kullanmak sadece yolculuk yapmak değildir. aslında sürücü-motosiklet ilişkisi tıpkı insan ilişkileri gibidir. motosikletiniz mutluysa siz de mutlu olursunuz mutsuzluğunu ifade ederse yüzünüz asılıverir. konuşur yani motosikletler. bazen sevinçle coşkuyla bağırır bazen öfkelenir bazen küser. iyi bakmadığınızda sizi sırtında keyifle taşıyan bu sadık dost mızıkçı bir arkadaşa dönüşüp bana ne ben oynamıyorum diyebilir mesela.

yaptığınız kilometreleri hiç izole olmadan bütünüyle yaşarsınız. rüzgarı da hissedersiniz motorun sesini de bazen asfaltı da. sanılanın aksine bence o kadar da tehlikeli değildir. yeterli güvenlik önlemini aldıktan sonra * * * * * kapalı, daracık bir kutu içinde yolculuk etmekten daha güvenlidir hatta. eğer motosiklet kullanıcısıysanız durduk yere kahvaltıyı başka bir şehirde yaparken bulursunuz kendinizi.

otomobillere göre daha az yakar dolayısıyla hem daha ekonomik hem daha çevrecidir. park yeri gibi krizlere sokmaz adamı sıkışık trafikte sözüm ona konforlu yolculuk yapanların yanından geçerken alacağınız keyif paha biçilemez. araba kullanmak sinemaya gidip film izlemekse motosiklet kullanmak o filmde baş rol oynamaktır.

sosyal insanlardır bir de motorcular. yolda kalmış bir motorcuya yardım eden mutlaka bir başka motorcu çıkar. hiç tanışmasalar bile ortak noktaları vardır. birbirini hiç tanımayan iki motorcu bir anda kırk yıllık dost gibi koyu bir sohbete dalabilir mesela. kulüplere üye olur fuarlara - festivallere birlikte sürerler.

iyidir yani motosiklet kullanmak. ön yargılarınızdan kurtulursanız terapi gibidir. küçük büyük ucuz pahalı farketmeksizin size kendinizi ciddi manada özgür hissettirir. anlatıldığı gibi öcü değil aslında edebiyle binildiğinde bir çok toplumsal soruna çözümdür. samimiyetle ve şiddetle herkese tavsiye edebilirim. bir deneyin zaten rüzgarla tanıştıktan sonra vazgeçmeniz zor.
tarifi imkansız bir tutkudur motor kullanmak, yolda giderken kaskın içinde bağıra çağıra şarkı söylemektir. canınız sıkkın olduğunda sıkıntınızı geçirendir.

(#22260721) ve bu entydeki gibi sizi kendine bağlayan aşık eden bir araçtır motosiklet.
Bir zevk kaynağı değil yaşam biçimidir.
dedem derdi motorsiklet kullanmak, ipte cambazlik yapmaktan daha zordur diye. haklıymış benim nur dedem, ölümden döndüm sözlük ölümden ne kadar sukretsem azdır.

not: havalar ısınınca motorumu büyük bi zevkle kullanmaya devam edeceğim.
Sözlük kızlarının sevdiğidir, alttan titreşsin yeter.
kardeşim gibi çok sevdiğim o güzel adamı bir motorsiklet kazasında kaybettiğim o acı günden beridir hiç kullanmadım motosiklet aşırı ilgim olmasına rağmen... belki fobiye dönüştü belki o güzel insanı hatırladığım için kullanmadım bilmiyorum... ama insanı aşırı özgür hissetiren bir şey bu... bir tutku...
siz bir yere gitmek için araba kullanırsınız. biz ise motosiklet kullanmak için bir yerlere gideriz.

ayrıca, motosikletleri fark edin lütfen.
Adam gibi sürerseniz sizi fark ederiz. Delikanlı olun aralardan sıvışmayın.
Her yerde istediği gibi kullanmak değildir. Emniyet şeridinden gitmek, trafikte slalom yaparak ilerlemek, kırmızı ışıkta geçmek, ters şeride girmek, karşı yola geçmek için yaya geçidini kullanmak hiç değildir.
motosiklet kullanmayı bende severim. ama kaldırımdan gitmek ne demek. yaya geçinden karşıya geçmek ne oluyor. hız limitinin 80 olduğu yerde ben 80 le gidiyorum tam arkamda arada 20 cm yok motosiklet var. ani fren yapsam geberecek. korna çalıyor birde adamlar. emniyet şeridinde 180 yapıp karşı tarafı suçlamayı biliyorlar. bunlar trafik magandasılar haberleri yok. youtube da adam 200 le giderken ön kaldırırken iyi. biz hız kurallarına uyalaım kötü. yok öyle dünya.
Abartılı egzoslu motorsikletçileri çok abartılı buluyorum.
Sanarsin butun araba kullananlar super araba kullaniyor, hep motorcular suclu.
Lan daha saygi cercevesinde kendini ifade edemiyorsun, senin kullanacagin arabadan ne olur bok herif?

Motor kullanmak iyidir, guzeldir. Ancak trafik kurallarina herkesin saygi gosterdigi yerlerde.
Şahsımca araba kullanmaktan daha zevklidir. Gerçi kullandığım tek araba otomatik vites ama yine de motosiklet kullanmanın daha eğlenceli ve özgür olduğunu düşünüyorum.
bir motosiklet kullanıcı olarak, çok severek yaptığım eylemdir.
Ancak ülkede kaldırımdan, ters yöncen gidenler, motokuryeler oluyor genelde ve motosiklet kullanmayı zevk için değil mecburiyetten tercih ediyorlar ve bunların hemen hemen hiçbiri motosiklet için eğitim almamış insanlar oluyor.
ne yazık ki ne araba kullanmasını ne motosiklet kullanmasını ne de yaya olarak kaldırımları ve yolları kullanmasını hala bilmiyoruz.
Kısacası trafik kurallarını hiç kimsenin salladığı yok.
bazılarının sırf hava atmak, karşı cinsi tavlamak ve mahalleyi rahatsız etmek için yaptığı eylem. oysa motor kullanmak özgürlüktür, kendini bulmaktır. bir başkası için yapılmamalı.
chopper modelini hep kullanmak istedim ama cesaret edemedim. gecenlerde bu keyfi yasamak icin chopper bisiket aldim. gayet tatmin edici oldu.
3 sene kullandığım vasıta. insanın özgürlük sınırlarını zorluyor. Tavsiye ederim.

Ama çocuk gibi hız motoru almayın chopper alın.
genelde motosiklet kullanmayanların yazım şeklidir. çünkü motosiklet kullananlar moto"r"siklet yazmaz.
entry düzeltmesi: motosiklet kullananların diğer sürücülere kıyasla öldürülme ihtimali fazladır.

yol ayrımını kaçırmamak için en sol şeritten en sağa kıran dallama yüzünden yolunda sakin giden birinin iki bacağında bir sürü kırığı var. aynasına bakmayan, baksa bile bazen umrunda olmayan gerizekalılar yüzünden mis gibi yol oluyor sana ölüm kalım parkuru.
çok keyiflidir fakat trafikteki diğer araçlar sizi görmez, bunu bilerek sürün. mümkün mertebe sağ şeritte kalın, arkadan korna öttürüp kıçınıza kadar yanaşan ticarilere aldırmayın, o zaman "işte bu" dersiniz. güzel bir kask ve ekipman, sağlam ve bakımlı bir motosikletle uzun yol yapmanın keyfi başkadır.