1. 1.
    Trafik sıkışıklığında ilaç gibi araçlar lakin sözüm onu kullananlara. Arkadaşım, neden kopasıca parmağınla sürekli ve rahatsız edici şekilde, hiç kornaya basmana gerek yokken bile basarsın?? Yediğin küfürlerin haddi hesabı yok, bunu bilesin. Sonra trafikte yol alırken, başta kendi can güvenliğin olmak üzere, neden diğer araçları silme tabir edilen şekilde, sollar veya ilginci sağlarsın??. Sizin yüzünüzden sürekli tedirginiz. dokunsak allah korusun uçup gideceksin, sonra al başına belayı. Geçen gün salağın biri dengesini kaybetti, kayarak aracımın altına girmesine bir iki metre kala durabildi. bende tam kalkmak üzereydim, durduk yere başımı belaya sokacaktı.
    -2 ... ayazhan
  2. 2.
    kırmızıda geçmeyin aşırı hız yapmayın kask takın hayat kurtarır bunu bilin yeter ha bide benzini son damlasına kadar kullanmayın yani demek istediğim sonra gidip vurdurmayın.
    ... nemrud
  3. 3.
    Yeni arkadaşlar için dik yokuş olayına şöyle bir girelim;

çok dik bir yokuşta trafik içerisinde durmak zorunda kaldiysaniz öncelikle hiç panik yapmadan önünüzdeki araçla kayma mesafesi bırakarak arkasında durun.

Mesafe bırakın ki genelde çoğu otomobil surucusu aracını kaydırarak kalkabileceginden motorunuza carpmasinlar.

Otomobile gore kalkisiniz çok daha rahat ve stressiz olacağından gayet rahat bir şekilde sol ayak yer, arka ayak arka frende vitesiniz boşta bekleyin.

Öndeki araç hareketlenmeye hazır durumdayken arka ayağı frenden çekmeden on freninizi sıkın ve sonra arka frenden sağ ayağınızı çekip yere basın. Sol ayakla da 1 e takin.

Devrinizi motorun önu kalkamayacak, aynı zamanda frenden çektiğinizde kaymayacak şekilde 5 bin devir civarlarında tutarak on freni ve debriyaji yavaşça birakin.
    Bir an önce ağırlık kaynaklı düşmeyecek bir hiza ulasin.

Tebrikler.
    ... aleyna kirpi
  4. 4.
    Normal otomobil yolundan takip mesafesini koruyarak gidin, siz de bi aracsiniz sonuçta. Öyle kenardan kenardan aralara sıvışınca daha kötü oluyor.
    ... well well well
  5. 4.
    Sinyal versende araba yada dolmuş seni takmaz, bak yol boş ise dön yoksa kaza olabilir. Kaza der geçerler.
    2 ... pazar pazar
  6. 5.
    Kullanmayın.

Daha 1 ay önce 2 aylık bebeği olan arkadaşımı kaybettim.
    2 ... strategy
  7. 6.
    Ekipmanlarınızı mutlaka kullanın. Cc yükselterek ilerleyin özellikle supersport için. Güveniniz yerine gelip gotünüz kalkmasın hemen motosiklet şımarıklığı sevmez. Ayrıca bağırtın inlesin etraf.
    ... ktm li aynasiz
  8. 8.
    3 saat önce anladım ki dik bir yokusta u dönüşü yapmamak gerekiyormuş yokusun basindayken ya yavas yavas geri inin yok ortasina kadar geldirseniz de çıkın Düzde dönüp öyle inin.

Akşam akşam durduk yere motoru sola yatırdık anasını satayım.
    Onun dışında acemiler kesinlikle fren mesafesini uzun tutun. Buna alisana kadar bir arabaya arkadan gömme riskiniz var. Ben çarpmadım ama ilk zamanlar arabalar birden dururken kendi kendime motora dursana laaaaan diye bağırdım oldu. Zaten bu fren mesafesi olayına alışınca sıkıntı kalmıyor. Ama çözene kadar dikkatli olun. Mümkünse ilk zamanlarda artçı ile sürmekten kaçının. Gece sonunu görmediğiniz virajlara dikkat edin. Kaldırıma çıkarken tam doksan derece girin ama ben hafif donerken tekeri dik denk getirsem heralde çıkarım demeyin.

Şimdilik yaşadığım ufak tefek kazacıklardan deneyimlerim bunlar.
    ... eduardo elric