bugün

kornaya basın.
sürekli kornaya basın. diğer sürücüyle göz göze gelseniz dahi kornaya basın.
çoğu sürücü ana yola çıkarken, 4 tekerlekli bişey geliyor mu diye bakıyor. sizi gördüğü halde yola atlayabiliyor. bu yüzden mutlaka kornaya basın.
Motorsiklet alın.
motosikletin fiziki ve teknik yeteneklerini öğrenin,
fizik bilginiz olsun,
hayatınızın sadece 1 adet olduğunu bilin,
gaza gelmeyin,
güvenli sürüş eğitimi alın,
bineceğiniz motorla kötü durum senaryolarına çalışın,
örneğin ani kaçış, ani fren vs.
mutlaka ekipman kullanın ( kaska- koruyucu vs. )
canınız, havanızdan daha kıymetli, bunu unutmayın...
rahmetli hızlıydı demelerinin size bir faydası yok.
Kullanmayın. Siz çok iyi sürseniz de ortalıktan dolayı can güvenliğiniz yok. Çocukken samsunda kaza görmüştüm. Adam yolun ortasındaki demirlere girmişti. Çok kötüydü. O günden beridir motordan korkarım. Araba daha güvenlidir bana göre.

illa da kullanacaksanız lütfen ekipmanlarınızı alın. Hatta kaskı falan da en iyilerinden alın. Kaliteli olsun. Canınızdan önemli değil. Ayrıca ön kaldırmak, motorun üstüne yatmak ve egzoz patlatmak gibi kekoluklar yapmayın.
kaldırımdan gitmeyin .
Huyunu bilmediğiniz motora binmeyin,kask şart.cros iyidir arazide biraz vurdulu kırdılı ama zevkli.
250cc ve altındaki motosikletlere abuk sabuk egzost takmayın. hatta 600cc'nin altındakilere takmayın, küçük motosikletlerin sesi hoş olmuyor.

hele kawasaki ninja 250.
bariz çirkin yav.

kızacak, gocunulacak bir şey yok bunda benim de motorum 600cc veya üzeri değil.
Kask kafaya takılacak bir koruyucudur.

Kolunuza takmayın amk.
deri ceket, gözlük ve hafif kirli sakal bırakın. Motor kullanmanın altın kuralıdır.
Siz de bir şerit işgal ediyorsunuz. Çizgilerin üzerinden, iki arabanın arasından ya da arabayla refuj arasından geçmeyin. Ölürsünüz.
(bkz: motosiklet alacaklara tavaiyeler)
(bkz: motorsiklet alacaklara tavsiyeler)
şekerim diyen erkek choppercı olmayın mümkünse. grup halinde sert adam modunda gezip cafeye gelince "şekerim"e dönen yanık tenli uzun beyaz saçlı sakallı bir fedona dönüşmek... işte bu yüzden arada bir bindiğimde birileri çağırsa bile kesinlikle tek başıma veya en fazla sevgilimle takılırım. bu gruplar çok değişik oluyor.

chopper felsefesi bu değil.
Kullanmayın amk. Evet.
Trafiğe çıkınca yol hakkı hep başkasının gibi davranın. Haklı olmanız sizi bir orspu çocuğunun çarpıp öldürmeyeceğinin garantisini vermiyor. Bırakın geçsin ibneler.
gopro takın ve tam bir oç gibi sürün.

gerisi gelir zaten.
Park edenlere dikkat edin zira hayatımda 1 kez bile motosiklet kullanmamama rağmen ben bile aynaya bakmadan kapı açan bi öküzün kapısına girdim bisiklet ile.