bugün

bol su bol su iç.
Yarım saatte bir karın ağrısı sebebiyle soluğu tuvalette alma durumu.
bir kase yoğurda bir kaşık pirinç unu koyun ve karıştırıp yiyin. kesin çözüm.
hayvan gibi yersen ci küfte böyle sıçarsın işte.
ishal olmaktır.
Kendimde olmasını temenni ettiğim durum. Bunun için bir kupa açlık otu demleyip yuvarladım az önce. inşaallah işe yarar da içim dışıma çıkar.
(bkz: diyale)
(bkz: cırcır)
marşa basmadan gaza basmanız halinde olabilecek olan yada vites değiştirmeyi uzun süre yapmamanız.
halk dilinde cırcır olmak olarak da geçer.
Argoda ishal olmak manasına gelir.
Bayram münasebetiyle et kavurmaya yüklenmemiz sonucu bağırsakların fazla mesaiyle cozutması durumudur. Uzun bir zaman aradan sonra proteinle karşılaşınca şaşırdı tabi "bu ne lan?" diye. Aman aman fena bir şey. Evlerden ırak. Düşman götüne!
allah yazdıysa bozsun diyeceğim yanlış anlayacak diye korkuyorum.
insan götünden işiyor afedersin.
Adam arkasında nasıl bir motor olduğuna ya da kendisinin nasıl bir motor olduğuna inanmışsa artık, motoru bozduk diyerek ishal olduğunu belirtiyor.
Yanlız bu kelimenin cuk diye oturacağı motorlar da yok değil hani.
Sanayide, rektefe edilmek.
Medal of honor oyununda alman hatlarının gerisine sızıp opel kamyonlara sabotaj yapar motorları bozardık. Kırmızı bir kablo belirir onu keserdik. Yıllarca o kablonun ne kablosu olduğunu merak ettim. Belki de distribütöre gelen kabloydu kimbilir.
Çok kötü ishal olma durumu yapan sinir bozucu hastalık.
Kalitesiz yakıt takviyesi sonucu oluşan durumdur. Insanda da, hayvanda da, arabada da.
rektifiye gerektirir.
farklı bir perspektiften yaklaşınca motor zaten bozuktur.
görsel
mekanik anlamda yağ yakan motorun beyaz duman çıkarmasından esinlenilmiş olduğunu tahmin ettiğim, biyolojik anlamda bünyede gerçekleştiğinde egzosdan çıkan gazın renginden çok kokusunun hafızalarda iz bıraktığı durumdur. Gaz çıkarma girişimi dikkatli yapılmadığında katı fazda çıkış bu sürecin en tehlikeli yanıdır.
bi insanın başına milli kütüphane de gelirse çok zor durumlara düşülebilir.
ishal olmak anlamına gelir.
güncel Önemli Başlıklar