bugün

tecrübeli yazarlarımızın vereceği tavsiyelerdir.
Beyler 50 cc'lik scooter tarzı motor bakıyorum.
Bunlar için b ehliyeti yeterli oluyor bildiğim kadarıyla,model olarak en beğendiğim honda ruckus fakat onunda fiyatı 3.200$ gibi bi mebla olduğu için mantıklı gelmedi.
Motosikletten anlayan yazar arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum..
Almayın. Daha 2 gün önce aslan gibi bir kardeşimizi kaybettik. Yüksek sürat yaparken düşünce de kurtulabiliyorsunuz ama bir araca çarpınca kurtulma şansı düşük.
Motosiklet alınca kafanıza aliexpress ten alınan o kameraları takıp ona buna atar yapmayın sikerim yolunuzu bak. Bu arada ben de alacağım.
Kullanma klavuzunu okumayın. Okumakla sürmeyi öğrenemezsin.
trafikten yırtmak için kaldırıma kadar çıkıp yayaların üzerine üzerine sürmeyin o motorsikleti. başka da tavsiyem yok.
gaza gelip yüksek cc ile başlama sonuçları ölümcül olabilir. başlangıç için 150cc denilse de çabuk sıkılabilirsin. 250cc işe başlayıp alışıncaya kadar devam edilmeli bence bu süre 2 yıl. sonra 600cc bir r6 ya geçebilirsin. alım satımlara dikkat et çok oyunlar dönüyor. r6yı alınca beni bul gazlayalım.
Yamaha r25 veya mt25.
Honda cb250r.

Ktm duke 250 diyebilirdim ama dilim yandığı için aman diyorum.

Edit: Ilk motorunuz olacaksa, bence honda cb125f ile başlayabilirsiniz. yakıt sarfiyatı çok düşüktür ve aldığınızda koruma demiri de taktırırsanız eğer hafif düşme kalkma durumlarında hasar görmesi oldukça zorlaşır. Kaldı ki parçaları da 250cc lik motorlara göre ucuzdur. Şehir içinde sizi üzmez. Şahsen ben 125cc'lik motosikletle defalarca uzun yola da gittim hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sadece hızınız 90-100km bandında olur.
öncelikle çok iyi bir eğitim almalısınız. eğitim almadan kesinlikle sürmeyin. ne kadar ciddiye alırsanız o kadar sağlıklı yaşarsınız. bebeklikten beri motosiklet sürenlerle karşılaşacaksınız. "biz bu işe mz kullanarak başladık" diyenler olacak. bunlar hep olacak. kafa sallayıp yanlarından uzaklaşın. (diplomalı sürücü)

(ps: motorsiklet değil motosiklet )
Yamaha x max 250.
güncel Önemli Başlıklar