bugün

Motosikletinizle giderken;aklınızın ucundan bile geçmemesine rağmen kendinizi yerde bulduğunuz durumdur,hatta o anda düştüğünüzü bile anlamazsınız...Şöyle gerçekleşir genelde ;

Kafam biraz dalgın,o hafta neler olabileceğini geçiriyorum aklımdan,o sırada yeşil ışık yanıyor,gazı hafifçe açıyorum,motorum ileriye atılıyor gitmeye başlıyorum,sağdan soldan gelenlere dikkat arkadaki ve öndeki arabayla mesafeyi koruyorum,bir araba farkedıyorum sağ yanımda,bana doğru geliyor.Çaresiz sola gidiyorum bende,şeritler henüz ayrılmamış arada barikat yok araba üstüme geliyor 3 seçeneğim var ya aradan sıyrılmayı denerim arabanın altına girerim,ya sol şeride geçerim karşıdan gelen trafiğe girerim,yada karşıdaki direğe girerim.Beynim o an çok hızlı bir karar verip direğe doğru düz gitmeye duramazsam yatırmaya karar veriyor.arka frene basarak arka freni kitliyorum,duramayacağım,mesafe çok kısa,ani bir karar verip,ön frene sonuna kadar asılıp motoru sola doğru atıyorum,motor low-side denilen duruma geçiyor bende bir süre sürükleniyorum.birkaç saniyeliğine film koptu.kendime geldim,kaza yapmamı sağlamış olan araç kaçıyor,plakasını göremiyorum,gözlerim bulanık kollarıma ve ellerime bakıyorum ellerimin bir kısmının derisi yüzülmüş,kollarımdan kanlar akıyor,bacaklarıma bakıyorum,kotum yırtılmış kötü bir şekilde bacağımda kanıyor,ve evet bu sırada yolun tam olarak ortasındayım araçlar sağımdan solumdan geçiyor o anda bunu düşünemıyorum,motora bakıyorum,sol grenaj parçalanmış tamamen,arka grenajlarda parçalanmış ama motorun hala gidebilir durumda olduğunu düşünüyorum.midem çok kötü bir şekilde bulanıyor önümü tam olarak seçemiyorum.bu sırada etrafımdaki insanların hepsi bana bakıyor,hiçbirisi gelmiyor yardıma ambulans çağırayımmı diyen bile yok,ayağa kalkıyorum yavaşça,kafamı bi yokluyorum kafamı vurmamışım,az sonra polis gelir bişeyim yok beklemeninde manası yok en iyisi gideyim diyerek gitmeye karar veriyorum.motora biniyorum marşa basıyorum,bana itaat ediyor,motor çalışmaya başlıyor.o insanların * şaşkın bakışları arasında uzaklaşıyorum...
yaşama şansı arabaya göre %80 daha az olan kazalardır. motor lan bu emniyet kemeri yok hava yastığı yok hiç bir şey yok mına koyim. bir kere kaput sensin bi kazada ilk darbeyi sen görürsün.
ana yolda düşüp uzuuuuuuuuuuuuun bir süre kaydıktan sonra her tarafınız yara bere içindeyken kalkıp gülmeye başlayınca gelen ambulanstaki hemşire tramva geçirdiğinizi falan sanabilir...
bu gün virajda yerlerin tamamen çiğ kaplı olması sebebi ile virajda motoru yatırmamla gerçekleşen kazadır. *
4 yıl boyunca hiç başıma gelmeyen şeydir. Evlerden uzak.
Bu gün başıma gelen şeydir ne diyeyim tanrı dikkatsiz 4 teker kullanıcılarına akıl fikir ve bilimum dikkat versin.
genelinde can kaybı yaşanan kazalardır. şu ana dek irili ufaklı 17 kazadan sadece ufak sıyırıklarla kurtulmuş bir kardeşiniz olarak diyorum ki; ufak motorlar daha tehlikesizdir.
dün tam önümde yaşanan kazadır, önümüzde cadde var arabaların geçmesini bekliyoruz, ben motordayım yanımda Toyota'nın içine bir kadın var neyse arabalar geçti bizde tam caddeye dönecekken 1 motor geliyordu arkadan ben onu beklerken kadın lap diye bir çıktı caddeye ben olayı sezim defalarca daaaaaannnnnnnnnnnnnnnnnn diye kornaya bassamda kadın bir türlü kurtaramadı ve hızlı gelen motor arabaya sağdan gömdü, tabi adam yere düştü kadında o panikle arabayı caddeye çapraz park etti yolda kimse yok motorumu sağa çektim gittim adamı kaldırdım hemen adam 70-80 yaş arası yaşlı bir adam, motoru daha yeni motorcudan almış, caddeye çıktığı gibi kaza yapmış, bacaklarını salla bakim dedim, şöyle bir otur kalk ağrın sancın var mı, dediklerimi yaptı, ALLAH'Tan kırığı çıkığı yok, adamın motoruna binip onuda kenara aldım, sonra aralarında halletmeleri için bıraktım geldim.

kadına diyorum, o kadar korna çaldım sana apaçık yol adamı nasıl göremedin okula gidecek oğlum yetişecekti falan diyor eh kaza oldumu olur yani gerisi teferruattır.
Daha dün başıma gelen şeydir.

Dikkaldirimdan beşevler mevkisine giderken Giriş yapılan bir sapakdan çıkış yapan taksiyi çalılardan göremedim ki zaten oradan araç çıkacağı hiç aklıma gelmezdi çünkü ters yön, bunun güvencesi ile asıldim gaza 4. Vitesteyim ve taksiyi gördüm bir anda, fren mesafesi çok az ve yerler ıslak süratte var. Sol seriti kesmiş durumda ve sağ ön lastik tarafından vurursam atacağım taklalar geldi aklıma, kendimi sağ şerite attım tam teğet geçeceğim derken taksi şoförü gaza yüklenince bana sol taraftan vurdu ve dedimki o an, sona geldik galiba, bi ekran döndü bişeyler oldu sürüklendim, belimin sol tarafini kaldırıma vurdum. görüntü net değildi ayağa kalktım ve başım döndü çok büyük acı çekiyordum yanıma 2 kişi geldi motoru çektirdim sağa taksi şoförü indi yanıma geldi eli ayağı titriyordu. Malesef ki suçlu benim a2 ehliyetim yok b var ama anlamıyok. Çalıştığim dükkan uzakta değildi şoföre dayı suç senin gün gibi meydanda dedim adam sesini çıkaramadı ama ehliyetim yok beni dükkana götür dedim. Bir daha kalkıp sol ayağıma basamadim bindim taksiye dükkana giderken sol ayağımda ufak bi sallantı hissediyorum soyle bir baktım bot yarılmış ve topuğum yarılmış hemde basit birşey de değil her yerim acıyor sadece kask vardı ve beni koruyacak baska birşey yoktu. Dükkana geldik indik araçtan. Taksici titriyor patron ondan daha çok titriyor, derken hastahane dikiş o bu her tarafım ezik yatamiyorum uyuyamadim.

Ehliyetsiz araç kullanmayın lütfen ben pişmanım.

Diğer vasıtalari kullananlara sesleniyorum, motorlulari fark edin, umursamamazlık yapmayın.

Edit: buda pansumana gidince çekilen.

görsel

görsel
sevgilisini bir orospu yüzünden terk eden sonra o orospu tarafından terk edilen erkeğin yaptığıdır.

(bkz: motor)
Motor kullaniyorsan en bastan kaza yapma sansini kabul ediceksin.o kasklar bosuna uretilmedi takicaksin.ama en onemlisi karsindaki araba.babasinin yolu gibi surme butun millete sindigi icin motora dikkat etmez sikistirir uzerine surer seni kazaya asil onlar surukler.onun icin ne kadar kendine guvensende iyi sursende sen tam ekipman cik yola.yoksa kaza gecirdin mi en basit kaza bile sıkıntı yaratir.
şükür bu günlerde öldürmeyendir, meleklerimde korumasa biîznillahuTEÂLA, havada çoktan centuple salto atmıştım ama eee kardeşim daha alacak nefesim varmış bu dünya da öyle sağlı sollu çarpasalarda iyiyim.

bir insan ana yoldan otoparkına hiç sinyalsiz bodozlama girer mi? hemde karşı cadde den dönüp girer mi önümde bile değil, adam canım kavşağı dönüyor, bende yola girecek diye pek hız kesmedim, sen tut dümdüz gir otoparka, kapı içeri girdi tabi motorla beraber, şükür bende bir şey yok, what's up man ? diyorum, aaa ben seni görmedim ki diyor, iyi yaptın sen görme beni zaten ölim ben orda sen dönüp bakma, sonra demez mi bir de kapıda içeri geçmiş, yahu dedim ne sinyal veriyorsun, ne korna çalıyorsun, bir de direk karşıdan otoparkına giriyorsun hala kapıdan bahsediyorsun şaka mı yapıyorsun dedim, sustu.
Her kazada olduğu gibi burada da yaşama doğru mucize dönüşler vardır.

http://www.wtsp.com/story...caught-on-camera/9074255/
hayati tehlike içeren kazadır, amaç nasıl düşeceğini öğrenmektir.
fazla süratin bünyede oluşturduğu tahribattır.
Az önce tanık olduğum dehşet verici kaza.

Görmek dahi istemezsiniz.
bugün gördüğüm bir kazaydı. ama motosikletli çocuk arabaya çarptı öyle dehşet verici falan değildi ama çocuk bayağı bir uçtu gözümün tam önünde oldu. neyse çocuk kalktı ayağı gidip tam karşımda duruyor gidip bir şeyin var mı bile diyemedim o kadar asosyal oldum iletişim kuramadım. motoru kaldırmak geçti aklımdan ama onu da yapamadım. sonra arabadakiler indi arkadaş başladı çocukla sohbet etmeye arkada olan araçtan adam indi dedi ciddi bir şey yoksa yolu tıkamayın. koptum lan resmen orada çocuk acı içinde kendi derdine mi yansın yoksa arabalar bekliyor ona mı yansın. sonra gittiler tabi. öyle bir anım oldu işte.
adam gibi kullanmayıp şov yapıp kazaya sebebiyet verenler önümde can çekişse dönüp bakmam.
tek başınıza bir kaza yaparsanız ve hafif yaralı olarak kendi çabalarınızla hastaneye gitmeyi başarırsanız hastane polisine damdan düştüm falan deyin , sakın ama sakın motor kazası yaptım demeyin , zaten motora tamir parası vereceksiniz bir de ceza yemeyin
(bkz: yılmazı meseneden silecesin)
1 2 3 4
ölüm oranı yüksek kazalardandır.
Motorlar da trafikte gibi bir mottoları vardı bunların.

Hepsi değil elbette ama bir kısmı tam anlamıyla orospu çocuğudur. Madem trafiktesin adam gibi kullan o motoru. Siktiğimin aracını artistlik yapacağım diye makas ata ata kullanma. Geberip gidersin e5 in ortasında.

Böyle şerefini siktiklerim yüzünden bir gün benim de başım yanacak da dur bakalım. Ölümüne değil de ceza yüzünden üzülürüm anca.
piçin biri fena halde kurularından;
apış arasından atış talimi yaparken mermi şişiyo götüne mermi parçaları giriyor.
sonra motor kazasında düştüm diye uydurup ameliyat oluyo.
piç işte.
2 hafta önce basıma gelen olay

E5 de akşam trafiği, sol şerit ile beton bariyerler arasında seyrederken, sol şeritte ki mal -mal çünkü- önunde ki aracın fren yaptıgını görmüyor ve ben o sırada yanından geçerken egzos tarafından bana vuruyor... yaklaşık 10 metre beton bariyerler, de sürüklendikten sonra aradaki çimlere düştüm. sağ el pert, sol omuz ezilme, sağ ayak yara içinde, ambulans ile hastaneye kaldırıldım ifade falan derken 1 hafta iş görmezlik raporu aldık ve sonuç, 8/4 bana 8/4 karşı tarafa suç bulundu. motor hala serviste...
Şimdi öncelikle acımıyorum diyen kişilere acıyorum acizlik içindeler. Onlar herşeyden önce insan ve onların da sevdikleri var. Apaçi olmak trafikte olmaz. Gidin boş kısımda canınızı daha az tehlikeye atarak kullanın. Kask ve ekipmanlarınızı takın. Motorunuzu bakımlı tutun. O sıkıştıran orospunun evladı arabacıların çocuklarına dua edin ki motorcu olsunlar. Ama canınızı ucuza satmayın iki dk geç gidin birşey olmaz.
güncel Önemli Başlıklar