bugün

Steve haris tarafından bestelenmiş şarkı.
2.dünya savaşı oyunlarını filmlerini sevenlere aşina gelen hitap.
iron maidenin en kısa şarkılarından biri olmasına rağmen en mükemmel şarkılarından biridir.
sözlerini pek umursamayıp soundunda odaklandığım iron maiden ın No Prayer For The Dying albümünden bir parçadır.
rusların ana vatanlarına anne sıfatını yakıştırmasına yapılan bir göndermedir. biz de ana vatan diyoruz ki aslında aynı şey.
hiç bitmesin istenen şarkılardandır iron maiden'ın ki.
türk halkının gözünde, mother olan rusların çocukları için : (bkz: orospuçocuğu)
call of duty black ops'un ara sahnelerinde sıkça duyduğumuz cümle.
türkçesi anne rusya olan cümle olmakla birlikte sovyetler birliğinin savaş sırasındaki amaçlarından biridir. nazi almanyasını yenip mother russia ya ulaşmak istiyorlardı. nitekimde başardılar. nazi almanyasını mağlup ettikten sonra mother russia ya ulaşmışlardır. savaşı kesin olarak sovyetler birliği kazanmıştır.
adını her duyduğumda Gorki - Ana nın aklıma geldiği süpper bir iron maiden şarkısı.

ha bu arada yazılmamış henüz, no prayer for the dying albümündedir bu şarkı.
yıllardır dinlediyip fear of the dark ile karşılaştırdığım, ama benim için hangisinin 1.sırada hangisinin 2.sırada yer aldığına hala karar veremediğim bir garip ilahi ezgidir.
red alert isimli oyunda bolca geçmektedir. rusları seçerseniz şu şekilde konuşacaklardır. "for mother russia."
04:29 dakikasına ayrı bir dikkat gerektiren iron maiden şaheseridir. mesaj kasmasalardı daha iyi olurdu.
70 li yılların senfonik rock grubu renaissance' ın ilk dinlediğim, grupla beni tanıştıran, annie haslam isimli harika sesli vokalin sesine beni aşık eden, grubun en güzel şarkılarından biri.
introsu asla gaz olmayan şarkıdır, mesaj kaygısına rağmen her mainde şarkısı gibi çok rahat dinletir kendisini.
gözünüzün önüne kremlini getirmesinden mütevellit introsu gaz olan şarkı. normal türden insanlar da gaza gelebilir.
introsunun ne tür bir insanı gaza getirebileceğini merak ettiğim maiden parçası. müzikal anlamda tabi ki sağlam, ama mesaj kasmaları anlamsız olmuş. becerememişler haliyle.
introsu çok gaz olan şarkı.
(bkz: masterpiece)
sözleri şöyle olan şarkı;

Mother Russia how are you sleeping
Middle winter cold winds blow
From the trees the snowflakes drifting
Swirling round like ghosts in the snow

Mother Russia poetry majestic
Tells the time of a great empire
Turning round the old man ponders
Reminiscing an age gone by

Mother Russia
Dance of the czars
Hold up your heads
Be proud of what you are
Now it has come
Freedom at last
Turning the tides of history
And your past

Mother Russia
Dance of the Czars
Hold up your heads
Remember who you are
Can you release
The anger the grief
Can you be happy
Now your people are free
(bkz: matuşka rus)
övgü mü yergi mi olduğu ayırt edilemeyen şarkıdır. ya da ben malım.
politikadan zerre anlamayan iron maidenin sscb'nin dağılışına ilişkin şarkısı.