bugün

Morria ile sohbet edip eğlenmek isteyen kişinin gerçekleştirdiği aktivite.
Ben bu hanım kadının Merici olmak istiyorum belki önlerden bilet alma şansım olur. Meriçlik başvurusu ne tarafta acaba?
görsel

yakalarsan gidilebilir.
ayakları güzel ve bakımlıysa düşünülebilir.
red bulllll.
neguzel olurdu bir tatil. mesela gürcistan, bulgaristan gibi bir yerler.
uygun olsun diye diyorum ben. Kumarhane vardı değil mi orada?
ilk bileti ben aldım arkadaşlar tatil fotoğraflarını atarız.
en son temmuzdu sanırım, gürcistan'a gidişim.. eskiden oldukça ürkütücü bir ülkeydi... paraları süper değersizken bankada 200 dolar bozdurmuştuk ve elimize bir ton para vermişlerdi. millet de dışarıda aç kurt gibiydi..

şimdi, biraz da bizim karadenizlilerin illegal kısımlar dahil turizm sektörüne hem turist, hem işletme sahibi olarak yaptıkları katkılar neticesinde de olsa gerek, ülkede belli bir medenileşme gördüm... ama yüzeyin biraz altına indiğimizde insanlarda yine bir kabalık seziliyor. yani ince değiller, bir şeyler batılı anlamda post modernist dünyayı bir türlü yakalayamıyor. yalnız; doğası güzel, reçel meçel almaya müsait, doğal ürünler açısından zengin. "bagajı doldururum" mantığı ile araçla geçmeyin, bir iki saat bekleniyormuş sınırda.. bir de türk plakayı trafik polisleri epey seviyormuş. ama artvin'e kadar araba, sonrasında otobüs muhabbetini tavsiye edenler oldu.

bulgaristan'ın, filibe (plovdiv) bölgesindeki kayak merkezleri hususunda tavsiye edenler oldu... lüzum yok bence...
yazın gerçekleştirilecek olan aktivitedir. sözleştik morria hanımla ütopik ve fantastik yerleri gezeceğiz beraber.

bayburttan başlayıp erzincan malatya maraş ve kayseri üzerinden yozgatta turu tamamlayacağız. katılmak isteyen varsa şeyetsin değerlendirelim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.