1. 1.
  Bu zaten bilimsel bir şey olarak lanse edilmedi lan sağır dediğim önerme.
  11 ... desarjstx
 2. 2.
  Başlığı açan kişi de doktor olduğunu söyleyen kişi.

  Anlamıyorum ki tıpı 6 yıl nerenle bitirdin acaba?
  12 -1 ... kedila
 3. 3.
  Önce soktuklarını bi çıkar.

  (bkz: poposuna 15 tane haşlanmış yumurta sokan adam)
  6 ... cay tozu
 4. 4.
  Zamanında ekşide yazarın biri şöyle bir şey yazmıştı. Evlerine temizliğe gelen kadın. Neşeli eğlenceli bir tip. Kanser olduğunu öğrendikten sonra on yıl yaşıyor. Bir gün kocasına şu bulaşık makinesini değiştirelim çok eskidi dediğinde kocası; yarına çıkacağın belli değil napıcaksın bulaşık makinesini diyor. Kadın kocasının bu sözüne çok içerliyor, sözlük yazarına da durumu anlatıyor. Hastalığı ortaya çıktıktan sonra on yıl yaşayan Kadın bu olaydan üç ay sonra vefat ediyor. ipneliğin alemi yok.
  12 ... ngark
 5. 5.
  Kanserde moralin önemli olmadığını düşünen şahıs kanser hücrelerine serotonin (mutluluk hormonu) aşılandığında saniyeler içinde kanser hücrelerinin kendini nasıl infilak ettiğini izlememiş gerizekalıdır.
  9 ... gezgincik
 6. 6.
  Bir alıntı ile açıklamak istiyorum. Moralin yüksek olması elbette ki kanseri bizzat yenmiyor,kanserin seviyesi, yayılma hızı ve vücudunuzun durumu vb gibi birçok etken var. Ama moral sahiden etkili, şöyle ki:

  "Kanser gibi ciddi bir hastalıkla savaşırken genel olarak az stres içinde olmak bağışıklık sistemimizi desteklediği için önemlidir.

  Kanseri iki ordu, yani kanser hücrelerinin çoğalma potansiyeli ve sizin bağışıklık sisteminizin o hücreleri tanıyıp yok etme gücü arasında bir savaşa benzetirsek, iyi stres yönetimi ve günlük hayatı olduğunca normal sürdürmeye çalışmak mutlaka bağışıklık sistemine bir destek verecektir. "

  DEFNE ERASLAN - psikiyatrist

  Kaynak : http://m.radikal.com.tr/y...utarak_yenilir_mi-1383074

  Anksiyete bozukluğu gibi hastalıklar ile mücadele eden insanların kalp ve damar rahatsızlıklarına hatta kansere yakalanma olasılığının daha yüksek olduğuna dair makaleler var. Stres ve depresiflik vücudun durumunu fazlasıyla etkiliyor,hücrelerin kontrolsüz çoğalmasına neden sebep olmasın?
  18 -2 ... singulum
 7. 7.
  ilimden, bilimden, sanattan uzak kalan toplumlarda, " gerizekalı" diye adlandırılan şahanedir.

  Moral, hangi derdin şifası değildir ki?
  Bedensel, ruhsal her türlü olumsuzluğu, moral gücü ile atlatmış milyonlarca insanın varolduğu gerçeği bilimsel bir gerçektir.
  Tip kongrelerinde bile, hayret ve şaşkınlıkla izlenir, sözedilir bu insanlardan.

  Moral ve pozitif düşünme, Bilimin, tıbbın açıklamakta zorlandığı mucizelerin tek nedenidir.
  6 -2 ... zeytinyagli dolma kalem
 8. 8.
  ironiyi anlamayan geri zekalı beyanı. Moral kanserde çok önemli evet. Morali düzgünse kanserin yayılma hızı düşer ve bu sayede tedavi süreci kolaylaşır. Kanseri yenen hastaya stres kesinlikle yasak diye boşa demiyor doktorlar. En ufak bir streste hızlanıyor.
  2 -1 ... halkini siklemeyen fuhrer
 9. 9.
  her konu bitti bu mu kaldı trollük için. ister ispatlansın ister ispatlanmasın mesele o değil de bu nasıl bir üsluptur. bu dertten muzdarip insanlardan bir tanesi bile bu başlığı okusa ne düşünür. kanayan bir yaraya yaklaşım tarzı bu olmamalı.
  birisi şu başlığı silsin lütfen.
  10 -2 ... mr why
 10. 10.
  tıp doktoru olduğunu iddia eden ama hiçbir şeyden haber olmayan yazar beyanıdır. tıp doktorusun diye her şeyi mükemmel derecede bilecek halin yok. annem meme kanseriydi ve verdiğimiz moraller sayesinde bu hastalığı atlattığına inanıyorum ve inanmaya devam edeceğim. gerçekten bir tıp doktoruysan, bu ince hastalığa yakalanan bir insanın moralinin ne kadar bozuk olduğunu ölümle nasıl savaştığını bilmen gerekir. annem kemoterapisini alıp eve geldiğinde yerle bir oluyordu. konuşa konuşa, moral vererek ayakta tuttuğum zamanlar oluyordu. bazen içine kapanıp deliler gibi ağlıyordu bu da moralinin gerçekten bozuk olduğuna işarettir. biz bunu böyle atlattık. çünkü gerçekten kanser hastalarına moral vermediğinde olay karşısında tepkisiz kaldığında sanki hiçbir kurtuluşu yokmuş, herkes ondan ümidini kesmiş gibi anlaşılır. bu ona doğru bir yaklaşım asla değildir. ona moral vereceksin ki o da hayata tutunabilmeli birilerinden güç almalı. gerçekten seninle aynı gezegende nefes aldığıma inanmak istemiyorum.
  10 ... vallabilmiyorum