bugün

sığır gibi bir tek adam asmaca oynuyordum. genciz tabi o zamanlar, yaş 7-8.
zamanında eş anlamlı kelimeler kısmıyla baya eğlendiğim program.

göt yazıyordum pilav çıkarıyordu amk.
görsel
görsel
bilgisayarımın eski fotoğraflarına bakarken gözüme çarpmıştır gece gece derin hüzünlere sevk etmiştir insanı..

ne güzeldi lan bu? format atılan her bilgisayara otomatik yükleniyordu, xp yazılımı gibiydi olmazsa olmaz.

adam asmaca oyunu vardı..
64bitte çalışmayan süper ötesi sözlük.
ilginç bir şekilde "berk" kelimesi için aptal, salak, öküz demektedir.

bir garezi var adı berk olanlara ama anlamadım...
içinde mevcut olan adam asmaca oyununu oynayan küçükler kendilerini geliştirmektedir.
klon sozluk oluşumlarından sonra "ben ek$idenim sen uludagdansin yok itusozluktenim" tartismalarina karsilik olarak "ben de moonstar sozluktenim anam" şakası da mevcuttur.
(bkz: mtu)

"leb demeden leblebi" özelliğiyle gönülleri fethetmiş sözlükcük. ne şirin şeysin sen öyle!
ayrıca ay yıldız ile türk bayrağını, türkiye'i dolayısıyla türkçeyi simgeliyor sözlüğün adı fakat ingilizcesini kullanmayı tercih etmişler. bana tuhaf geldi doğrusu.
bazı toplantılarda mmm seyy mm , , derkene hemen yardırıp bi baktığım süper kurtarıcı ay-yıldız sözlük.
ay yıldız sözlüktür.
bir nebze de olsa amacına ulaşmış.. milli * sözlüğümüz haline gelmiştir.
"sol tık"ımın altında sürekli bulunan profesyonel olmadıgı halde basit ve kullanışlı olan sanal sözlük türü.
orospu cocugu yazdiginizda "Entry hakaret, küfür, ağır derece argo içermemelidir. (Alıntı da olsa silinir.)" diyen mal bir sözlük, modlarinda is yok sanirsam!
komünizm kelimesini yazdığında hata veren tarafı belli sözlük.
yunan, yunanlı, yunanistan, kürt, ermenistan gibi kelimelerin ingilizce karşılığını bilmeyen insanların yapmış olduğu sözlüktür. üreticileri muhtemelen tiplidir.
bir zamanlar hemen hemen her bilgisayarda yer alan fakat internette daha kaliteli sözlüklerin çıkması ile yavaş yavaş kaybolan ekol.
özellikle yabancı hatunlarla konuşurken kullanılan sözlüktür.
bir zamanların en makul sözlüklerinden biriydi. tek diskete sığabiliyordu. ingilizce ödev hazırlarken falan başvurulurdu fakat gene normal sözlükten bakılırdı anlamına. benim hafızamda bir sözlükten çok adam asmaca oyunu olarak kalmış *.
babylon varken tercih edilmemesi gereken türkçe-ingilizce sözlük programı.

ekleme: bu girdiye birisi eksi oy verdi. *
Sözlük. ingilizce-türkçe.
hallelujah=elhamdürüllah
abaza=oversexed **
eş anlamlılarda "ibne" yazıp aratıldığında argo kısmında "bursalı" yazan, yapan kişi kimse katli vacip olan sözlük.
(bkz: babylon)
eş anlamlılarda sağcı ve solcu yazıldığında görüleceği üzere siyasi kimliğini açık etmiş, renk vermiş sözlüksü.