bugün

bişi diyim mi, şu an belki de sözlükler tarihinin en saçma en cıvık vs.sini açmış olabilirim. açarken nereye gideceğini, altına ne yazacağımı zere bilmediğim ilk başlık bu. çünkü dün eşimle gerçekten çok içtik ve cumartesi çalışmak çok kötü bişi. kafamı dağıtmam lazım. dikkat ederseniz şu an sadece zaman kazanıyorum. çünkü aklıma bu konuda karşılaştırılabilecek hiçbirşey gelmiyor. sözlükler tarihinin en başarısız başlığı olmaya aday bu başlığa "madem bu naneyi ben başlattım ilk karşılaştırmayı ben yazayım" diyorum. *
şimdi aradan tanımı çıkartalım evvela : bir insan evladı ile bir arabanın karşılatırmasıdır.

vs.ye gelince:

ikisinde de deri döşeme vardır. *
ikisine de binilir. ben hyundai tercih ederim tabi. onun vitesi daha büyük.
moonlight sonata'nın müzikte olduğu yerle, hyundai sonata'nın otomobil dünyasında olduğu yer aynı değildir. moonlight sonata, rolls royce klasmanındadır.
Hyundai yaygın servis ağı ile öndedir. Moonlight sonata ise özel mesajla tartışınca siler.
moonlight sonata, beethoven'in bir şarkısı

hyundai sonata, hyundai markasının bir otomobili.
Hyundai'yi yeğlerim. Moonlight ne ki pardon? Gıy gıy uyduruk bi Beethoven bestesi. Ha bi de sözlükte moderatör muymuş neymiş...

Araba fiyatları bu kadar uçmuşken tercihim tabii ki belli.
Moon Hyundai'ye biner, binmekle kalmaz bi de basar arkiler; Fazla zorlamayın alır anahtarınızı eh eh.

Aklıma Moon Tarikatı geldi, gidiyom ben.