1. .
  istanbul bionun fosillerini kitaplarından calısmak zorunda olfugumuz ama isimden calısmak gelmeyen bir ders kitap büyük ders büyük vize kaydı final ve büt var diye kendimizi avutabilecegimiz bir ders
  ... biogenetikci
 2. .
  moleküler genetik adı bayağı asortik olmasından dolayı sevdiğim * ama hocanın bir sayfa atıp ordaki paragrafı noktasına kadar istediği ders olma özelliğinde. istanbul üniversitesi fen fakültesi * * * moleküler genetik'i o kadar okudum ama hala ne olduğunu tam anlayamadım . biri bana anlatabilir mi? *
  moleküler genetik; genetik biliminin bir alt birimi.kalıtsal olayların hücre ve molekül düzeyinde nasıl gerçekleştiğinin anlaşılması amacıyla, genetik materyalin yapı, özellik ve işlevlerini araştırır.
  1 ... kacak kelebek
 3. .
  kalıtsal molekül DNA nın yapı ve işlevini arastıran bilim
  ... biogenetikci
 4. .
  rekombinasyon, mutasyon , translasyon konularını bir nevi geçtik diyelim de özellikle transkripsiyon konusuyla öğrencileri canından bezdiren ders.
  ... kacak kelebek
 5. .
  13 haziran'da finali olan dersti. * bütün öğrencilerin 300 sayfa ezber var vize kısmını salla demesiyle sınavda 40 puanlık vize sorusu görmesi bir olan ve bizim sınava girmemiz gerekirken sınavın bize girmesine neden olan ders.
  bırakın bu lac operonu, rekombinasyonu, triptofanı vs. genetik şifre çözülmüş bile ooohhhhoooo.
  (bkz: kız teyzeye erkek amcaya çeker).
  1 ... kacak kelebek
 6. .
  Hocasından hic ama hiç haz etmem.Finalde 'çok kolay sordum' deyip ,sinav kagıtlarinı aldıgımızda bizi dumur etmistir.
  ilk sayfaya coğu kişi kalem bile oynatamamıştır.
  Dilegim hocanin bütün sistemlerinde gen anlatımı yapan nükleotid dizilerinin promotör ve terminatör kısımlarinin mutasyona ugramasi.iste o zaman biz huzura kavuşuruz.
  1 ... gozdewell
 7. .
  (bkz: seymour benzer)
  (bkz: zaman aşk bellek)
  ... encam