bugün

şehirlerarası yolculukta, normal insanlar ihtiyaç gidermek, yemek içmek, pergelleri biraz açmak üzere birbirini ezercesine otobüsten inerken, molayı, hedefe erişimin yok yere yarım saat kadar geciktirilmesini, ertelenmesini nefretle kınarcasına protest bir tavır takınan, hiç oralı olmayıp oturuşunu dahi değiştirmeyen muhalif yolcu, idealist.
Muhtemelen uyuyan idealisttir. hatta sittir.
asil duygularin insanidir molalar hic yemek yemeyeceginiz, hic tuvalete gitmeyeceginiz, hic yurumeyeceginiz bir zamanda sizde psikolojik olarak bunlarin yapilmasi gerektigini hatirlatan bir tuzaktir.sadece gideceginiz yolu uzatir.
expres seferleri tercih etmesi gereken kişidir.
üşengeç insandır. çişini bile yapmaya üşenir efendim. kim arabadan incek de tuvaleti bulcak da bekleyecek de hedefe ulaşacak. otururum oturduğum yerde. mesaneme kuvvet.
sinema tiyatro aralarındada koltuklarından kalkmayanlardır.
sinir insanlardır. android gibidirler, insani gereksinimleri yoktur.
mesanesi genis olan idealisttir.
otobüse biner binmez uyuyan, hareket etmesini bekleseydin bari diye düşündüren, otobüsün mola için durduğunu gözlerini zarzor açarak farkedeibilen, farkettiğinde acaba ne kadardır duruyoruz, ne kadar daha duracağız, tuvalete gitsem yetişir miyim diye düşünürken tekrar uykuya dalan, idealistliği uykusu hakkında olan kişidir.
tuvaletteyken otobüsün gitme olasılığı sürekli kafasını meşgul ettiğinden bi şey yapamaz inse de. zaten gidemez kolay kolay o tuvalete.

sadece bende mi var bilmiyorum ama ciddi ciddi fobi gibi bi şey bu. eğer yolda tek başınaysam hiçbi şekilde tuvalete inmiyorum. tuvaletim gelmesin diye hiçbi şey yemiyorum, içmiyorum. yanımda biri varsa inerim ama onun da gelmesi şartıyla.

garip.
Hava soğuksa, üşengeçse, karnı tok ve çişi de yoksa idealist tanımını hak eder bu insanlar.
arkadaşlarının hadi kalk mola verdik sorusuna: ben vermedim siz verdiniz cevabını agresif şekilde verebilen uyku mağmuru kişi yada kişiler
götü olmayan idealistdir.
sigara içmeyen idealisttir. üstelik çoğu mola yerleri o kadar avamdır ki, çişiniz gelmediyse inmek daha bir rahatsız eder sizi.
bildiğin kıldır.

otobüste oturmakla idealizm oluyorsa artık.
Kesinlikle sigara kullanmıyordur.
Hayatlarında hiç sınırların dışına çıkamayan tiptir.

Olm biraz oksijen alın, evet bu çok çılgınca ama olsun.
Belki de ideallerle alakası yoktur, sadece koltuğunun soğumasını istemiyordur veya inince çişi geliyordur soğuk havaya çıkınca. Keyfini bozmak istemeyebilir. Uykusunu açmak istemeyebilir falan. Olabilir de yani.
Çişi yoktur ya da tütüne gitmez.
ben inmem. ihtiyacım yoksa yani...
güncel Önemli Başlıklar