bugün

türkçeye tırtıllar olarak çevrilmiş bir japon çizgi filmin şarkısı.kesin olarak uyduruyorum ama sanırım hatırlayacaksınız:
gorik mogu deaa
gorik goriik mogu moguuuu
dorig dorig mogu moguuu
çinnuva vatasana
vinnuva makasana
gorik gorik mogu moguuu
dorig dorgi mogu moguuu
(bkz: nostalji)
gördüğüm an "allahım benden başka hatırlayanlarda varmış" diye sevinçten deliye döndüğüm başlık.yıllarca sordum insanlara dorik dorik mogu mogu şarkısını söyleyerek, bir tane hatırlayan bulamadım.köstebek olduklarını düşündüğüm -ki sanırım kendileri tırtılmış*- 2 kardeşin maceralarını anlatırdı.
sweat ve mog adında köstebeklerin maceralarını anlatan çizgi film. çocukluğumuzda yayınlanırdı.
aklıma kazınmış tek çizgi film şarkısı. kendileri tırtıl değil köstebektir. ya da bizi öyle kandırdılar. büyük ugraslar sonucu sarkıyı bulmuş ilk dinlediğimde hüngür hüngür ağlamıştım. ne temiz ne güzelmişiz.
çocukluğumuzda iz bırakan mükemmel çizgi filmin şarkısıdır. çizgi filmde birbirlerini ya da ane babalarını arayan iki kardeş köstebeğin maceraları anlatılırdı. bu komik karakterleri işleyen çizgifilmde ciddi bir hava vardı ve çocuk olduğumuz için bize çok ilginç gelirdi bu. köstebeklerden kız kardeş olan köstebeğin sırtına vurulduğunda ağzndan bir yaprak çıkardı ve o yaprağın suyu her hastalığı ve yarayı anında iyileştirirdi.

(bkz: hey gidi günler)
(bkz: özlemek)
(bkz: anılar)
dorik dorik mogu moguuu diye az mı söylerdim şarkısını. bir eni viçi vokki gibiydi benim için.
asıl adı mock and sweet olan çizgi film. giriş jeneriği şuradan izlenebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=9rKeBKw8Tk0
onun adı dorik dorik değil, gooorik gooorik mogu moguydu bi kerem.
kalitesiz bir çizgi film olsa da oyalıyordu .
eskiden bir çizgim filmin şarkısıydı.