bugün

Çoğu için istemli bir bencillik olduğuna inanmıyorum. Modernite, insanları basitlikten uzaklaşması için baskılayıp duruyor.ülkemiz kadınları ise eşitlikten dem vurup, erkek egemenliğini içten içe kabullenip, beklentilerini çok yüksek noktalara çıkarıyor. En sonunda ne oluyor peki? o beklentilerin ne kadar uzağında olduğunu fark ettiği an bencil olduğu zamanlar karşısına çıkıp koca bir duvar örüyor.
Bu bencillik sadece günümüzde olan ilişkilerde görülen davranışlara yönelik olabilir. Çünkü toplumsal açıdan bakıldığı zaman, çok farklı bir senaryo oluşmaktadır. istatiki olarak ülkemize göz atarsak:

- 2017 yılında 409 kadın cinayeti işlendi, 387 çocuk cinsel istismara uğradı ve 332 kadına cinsel şiddet uygulandı.

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklanan TÜiK verilerine göre Türkiye'de okuma yazma bilmeyen kişi sayısı 2 milyon 654 bin 643. Okuma yazma bilmeyen 2 milyon 205 bin 315 kadın var. Yani okuma yazma bilmeyen her 5 kişiden 4'ü kadın. (2014)

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerine göre parlamentoda kadın temsil oranı sadece yüzde 14,4. Pozitif ayrımcılık uygulanan Ruanda'da kadınların parlamentoda temsil oranı yüzde 56,3 olurken, Hollanda'da bu oran yüzde 40, ABD'de ise yüzde 16,8. Ki abd afganistan gibi ülkelere parlamento üyelerinin yüzde 23 ünün kadın olmasına dair şart koşmuştur. (2014)

- Türkiye'de kadınların istihdama katılım oranı yüzde 26,6 seviyesinde ve gelişmiş ülkelerden yaklaşık 2,5 kat daha az. 28 Üyeli AB'de kadın istihdam ortlaması yüzde 62 seviyelerindedir.

-Türkiye ekonomik aktiviteye katılım ve fırsat eşitliği bakımından 142 ülke arasında 132'inci sıradayken, işgücüne katılımda 128, eğitim fırsatları bakımından 105, satınalma gücü paritesi bakımından 126'ıncı sırada. Yani Türkiye kadınlarına Nijerya'dan bile daha düşük standartlarda imkanlar sunuyor.

-20 Milyon Kadın işgücü Dışında. Çalışan Her 3 Kadından 1'i Tarımda Çalışıyor. Ve 4 milyonu hiç bir sosyal güvencesi olmadan, kayıt dışı çalışmaktadır.

Yani bütün bu istatikleri gözden geçirince feministlere insan hak veriyor kesinlikle. Çünkü sosyal açıdan, kadınlara karşı gerçekten bariz bir haksızlık var. E bırakın ekonomik özgürlüğü olan ve kendi ayaklarında duran kadınların da biraz bencilliği olsun. Çünkü bu bencil modern kadınların sayısı sandığınızdan çok daha az.
Kadın bencilliğini destekliyorum.

Salya sümük ağlayıp; ühüüü, efendiyim ama karı sikemiyorum...

götüne koyimmm, kendine göre kadın seçeceksin. Hülya kızı zehra Türkçesiyle konuşan, Çin ordusu askerleri gibi; makyajından, giyimine kadar aynılaşmışların peşinden koşar ve ipi sen göğüslersen ağlamayacaksın abi...

Neymiş efenim, modern kadın bencilliği...

Modern kadının bencilliğini dahi hakedemeyen zavallılar...koyun gibi sokulun birbirinizin omuzunda ağlayın.
Amı olduğu için kendini değerli sanan, erkeklerin kendini elde etmek için uğraşması gerektiğini düşünen; ev araba aşk sevgi ne varsa önüne yıgmasını bekleyen ve karşılığında sadece " biz kadınlar gücü severiz napalım" diyen tiplerdir.
Modern çağın bencilliğidir o, bencillik bir kişilik deformasyonunudur ve kadını erkeği yoktur, insanı vardır. Yada daha doğrusu insanlığı sakatlanmış olanı vardır.