1. 1.
  her köyde modern asfaltlı yollar hastane sinema açılsa doğalgaz gelse fabrikalar açılsa gelişme taban yayılsa bir şeyler değişmeye başlar.
  ... salon beyefendisi
 2. 2.
  Sanırım artık ihtiyacımız olmayan proje. Tarımda en ileri teknikler kullanarak daha az insanla daha verimli üretim sağlanabiliyor. Ancak Tarım olmasa bile tarım ürünlerinin işlenmesi için (katma değerinin artabilmesi için) Tarıma dayalı sanayide hala insana (işçiye) ihtiyaç var. Ancak sanayi de yok. Sanayiyi geliştirecek bir ortam da yok.
  1 ... lesley mateas
 3. 3.
  Ne tarımı amk tarım mı kaldı memlekette. Her neyse köyleri sadece tarım ve çiftçilik olarak düşünmek yanlış belki de bu yüzden geri kalıyoruz. Misal abd de nüfusun ezici bir kısmı köy ve kasabalarda yaşıyorlar ama hepsi çifçilikle uğraşmıyorlar ve bu köyler bizim ki gibi de değil. malumu tarif etmenin de bir anlamı yok. Peki bizim köylerimiz bir gün de abd ve kuzey avrupa ülkelerinde ki gibi olur mu. Dünyanın en pahalı benzinini kullandığımız ve almak istediğimiz arabanın fiyatının iki katı vergi ödediğimiz sürece yarak olur. En basit sebebi bu. daha başka etkenler de var elbet. Sosyal kültürel vs...
  2 ... enkidu1986
 4. 4.
  istabul.
  ... huseyin c