bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  2 farklı başlıkta ele alınabilir

  1- Maddi olarak gelişmiş kişilerin kendisinde çok büyük bir özgüven vardır. toplumsal kaygıları yoktur. maddi olarak zengin, beyin olarak fakir kalsalar da bu sorun teşkil etmez. istedikleri karşı cinsi kolayca elde edebilirler, kendi sınıflarıyla rekabet halinde olduklarında ise terazide maddi ağırlığı yüksek olan üstünlük sağlar.

  2-Entelektüel çevrelerde yada bu gruba girmeye aday kişiler arasında süregelen cinsel seçilim. zeka parıltısı yüksek olan bilgi birikimi en fazla gelişmiş, her konu hakkında fikir sahibi olan kişiler cinsel seçilimde ön plana çıkar. diğerleri ise bunlarla rekabet edemez çabucak elenirler.

  türümüz böylelikle gelişir, iki kutuplu dünyanın arası açıldıkça açılır. Bunların dışında kalanlar ise bu grupların hizmetkarları olarak, aralarından pek azı bu gruplardan birine dahil olur.
  1 -2 ... taflan
 2. 2.
  "Modern insanda" ilkel insandan farklı olmayan seçilim.
  eş seçimi, evrimsel özellikler sayesinde bilinçsiz olarak yapılan bir süreçtir. Kişiler "aa bu zenginmiş, bununla sevişilir" düşüncesiyle hareket etmez. Amaç, türün devamlılığını sağlamaktır ve bunun için en uygun kişi eş olarak seçilir. örneğin bir erkeğin seçilmesi için kaslar, vücut oranı, maskülenlik vb. önemliyken son yıllarda maskülenlik düşüş göstermiş; bunun yerine zeka daha ön plana çıkmıştır.
  Eş seçimi, çocuk yapmaya ve onun korunma ve gelişmesini sağlamaya en uygun kişiyi seçmeye yönelik bilinç dışı bir eylemdir.
  2 ... kirmizi gozluklu kiz
 3. 3.
  (bkz: kızların efendi adam yerine piç adam tercihi)
  1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 4. 4.
  Daha güzel ve daha zeki olacağımızı ön görmüş ve sevinmiştik.

  Paranın insan evriminin köküne kibrit suyu dökeceğini bilmiyorduk.

  Kadınlar daha sıhhatli görünen fiziksel gücü ilk elden tercih ederken,
  Bu gün geldiğimiz noktada yaşlı çirkin ama zengin olan ile üreyip bir varis doğurmayı tercih ediyor.
  Erkekler de doğal olarak güzel ve sıhhat emareleri taşıyan dişiler yerine kaportayı yenilemiş, yaşını göstermeyen, 20sene 35yaşını aşmayan, tvde dergide pornoda gördüğü pudralı, allıklı, silikonlu, dekolteli olanı daha güzel daha iyi zannediyor. Onu arıyor.

  Şu şahane Gen havuzumuzdan henry cavill doğacak sanıyorduk, ali ağaoğlu çıktı...
  3 ... silinen hesap 014384
 5. 5.
  modern insan!

  modern insanı ilkel insandan ayıran en temel özelliği nedir? sorusunu akla getirir.
  sanırım tabularından arınmak olarak özetleyebiliriz. kendisini sınırlayan duvarlarını kaldırmış özgürleşmiştir modern insan.
  başkasının haklarının kendi haklarıyla aynı olduğunu keşfetmesidir.
  bu bağlamda tercihlerine saygı duyan birini seçmek ister insan, kendisine müdehale edilmemesini.
  cinsel tercihinide buna göre seçer biraz.
  beğenilmek duygusu ilkel insanlarda da vardı elbet, en büyük ceylanı avlayıp getirmeyi kadınının gözünde değerli olacağını bilirdi insan. keza kadın! o'na vereceği ödül çok seçenekli sayılmazdı ama neyi ne kadar hediye edeceğini çok iyi bilirdi.

  modern insan cinsel seçilimini yaparken karşı tarafa tamamen teslim olmak istemez. istediği an çekip gidebileceği tercihleri yaşamak ister. bu sebeple en güzelini en yakışıklısını en bakımlısını tercih eder. çünkü cinsellik artık onun için anlık bir zevk aracıdır. her öğün başka güzel bir yemeği tüketmek isteyen, gözü aç, insani duygularından arınmış bir hayvan gibidir artık.
  1 ... cevapsiz arama