1. 1.
  öyle deme lan.

  bayramda (ilk kez) köyde insanların aralarındaki özlemi görünce anladığım durum. bunca senedir gelirim, 26 yaşında farkedebildim. güzel bir şey.
  1 ... lan senin de nickinin de amk
 2. 2.
  Peynirli pogacanin içindeki peynirin yetersizliğini geçip bizim edinilmiş büyük caresizligimizden sola dönünce elli metre ilerdeki mekan.
  2 ... cali gula
 3. 3.
  çok da üzülecek bir durum değil. Tanıdıklardan bir hayır görmedik yabancılaşmak daha iyi. insanlardan bir şey görmedik yalnızlık daha iyi.
  ... ulamayandag
 4. 4.
  Yalnızlık ve yabancılaşmaya maruz kaldığımız hayata modern adını vermemizle başladı herşey.
  3 ... ukulelelelli yar
 5. 5.
  kapitalist yaşantının getirdiği kölelik sistemi ile birleşince dünyayı çekilmez bir yer haline getirir. insana gezmeyi tozmayı unutturur arkadaşlarından akrabalarından uzaklaşmaya neden olur ve en önemliside yaşamayı unutturur insana.
  ... rebel12
 6. 6.
  yabancılaşma, aydınlarımız tarafından yeterince irdelenmeyen çok önemli kavramlardan bir tanesidir.
  1 ... monk of monkmountain
 7. 7.
  Bir de isteksizlik. Tembellik değil ama. Aksine uyanıklık, her şeyin farkında olma ve 1 adım ötesini görme hali. Ancak tüm bu farkındalık, dolayısıyla sonunu gördüğü yolda ilerlemek istememenin getirdiği bir tükenmişlik ve kendini gerçekleştirememektir. Sosyal yaşamdan kopuş, topluma uyum sağlayamama bilinçli bir vazgeçiştir. Bir başka deyişle yaşarken ölmek....
  2 ... picleme
 8. 8.
  2000 doğumlu olan insanlar için sorun değildir. Çünkü biz her şart altında hayatta kalabiliriz!
  -4 ... daha 18 yasinda amcasi
 9. 9.
  şehirleşmenin bir sonucudur. resmî ve çıkara dayalı ikincil ilişkiler insanları aynı kalıba sokar.
  1 ... entente cordiale
 10. 10.
  Araştırmalara göre, bunalım, depresyon, fobi gibi psikolojik problemlerin yegane nedenidir. Eskiden bir arada yaşayan kalabalık aileler içerisinde bir bebeğin başına 4 ebeveyn düşerken şu an ortalama 1 ilgili ebeveyn ve ya bakıcı;kreşlerde ise 10 çocuğa 2 eğitmen düşüyor. Bebeğin sosyal açıdan yeterince uyarılmaması toplumdan kopuk yetişmesine neden olurken sosyal bir varlık olan insanın kendi doğasına ters düşmesiyle bunalıma sürüklendiği görülüyor.
  1 ... tear of the moon