bugün

Sözlükte şu sıralarda dönen "erasmusla yurtdışına giden türk kızı" ile ilgili olan konudur. Koskoca sözlükte bi ergen çıkıyor bir insanın fotoğrafını yüzü açık bi şekilde paylaşıp rezil ediyor. Kız kötü ya da iyi bi şey yapmış olsa da bu konu kimseyi ilgilendirmez ki bir de koskoca internet dünyasına lanse ediliyor.

Kendi mastrbasyon aktivitelerini yapabilmek için bi insanı herkese rezil etmek, gururuyla oynamak nasıl bir şerefsizliktir. insanlık mıdır bu yaptığınız ki bir de "kız güzel", "bende istiyorum" tarzı yorumlar yapabiliyosunuz. işin kötü taraflarından bi tanesi de sözlük yönetiminin bu konuda hiç bi şey yapmaması. Ortada ifşa durumu varken başlık kaldırılmıyor.

Bu kadar alçalış insanlar arasında olmak gerçekten çok kötü bi durum. Benim başıma gelmez diye de düşünmeyin. Belki dalga geçenlerin, alay konusu yapanların başına da aynısı gelir diye arkanızdan beddua eden birileri vardır.

edit: başlığın görsellerdeki fotoğrafı kaldırılmış ama halen başlık içindeki entrylerde verilen linkler var. Gerçekten çok enteresan ve utanç verici bi durum.

edit2: başlık tamamıyla kaldırılmış. Zamanında mı yapıldı, geç mi kalındı? Benim asıl merak ettiğim bu derece alçalabilen insanlar sözlükten uçuruldu mu yoksa halen aramızdalar mı?

edit3: kızın namusunu modlar mı koruyacak diyen var. Tabiki kızın namusunu korumayacak. Korumayacak ama senin için kızın yüzünün gösterilmesi, adının ifşa edilmesi normal bi şey galiba.
şeref meselesiyle kendileri de sorun yaşadığındandır.
göz yummak değildir o. bilgi içerikli entry girenleri cezalandırmakla meşgullerdir, görememişlerdir.
yoktur öyle bir göz yumması.yüzü kapalı kızın,ayrıca da bu sadece burda değil,bütün web siteleri ve facebookta dolanan bir trolldür.ciddiye alınmasındır.
başlık an itibariyle silinmiştir.
ufacık kadar beyniyle, kimin ağzı kimin penisinde takip etmeye çalışan ergenlerin, kendi özgür iradesiyle, kendi kararlarını veren bir kadını yargılama girişimine moderatörler tarafından sessiz kalınma durumudur.

türkiye gibi üçüncü sınıf ortadoğu ülkelerinde, insanlar kendi kafalarında oluşturdukları namus ve din kavramıyla başkalarının hayatlarına yorum yapma, yargılama, aşağılama ve insanları ahlaki olarak sınıflandırma hakkını kendilerinde görüyorlar.

buna çanak tutan devlet büyükleri, aileler ve eğitim sistemidir.

çağa ayak uyduramayan gelenek ve göreneklerin insanlara dayatılması çok normal bu ülkede.

sana ne arkadaşım? sana ne?

ister erasmusta sakso çeker, ister gider eski erkek arkadaşına sakso çeker. gelsin sana da mı çeksin? çok mu zoruna gitti kukusuzluk?

hiç utanmıyor musun onun fotoğrafını internetten paylaşıp altında ahlak dersi verip aşağılamaya?

boşuna demiyorum. geberin diye. siz gebermediğiniz sürece dünya temizlenmeyecek.

geberin.