1. .
  yaran entry silinme sepeplerinden farklı olarak yazarın yarılmadan hemen önce, durup, düşünüp, "ulan bu mod bu entryi sildi ama bir düşün hele niye sildi?" sorusuna cevap arayınca ulaştıkları meallerdir.

  veyahut da;

  bir mod'un yazdığı bir entrynin görünen anlamı dışında, paranoyakça bir entry yazım nedeni arandığında, "ulan bu kişi kocaman mod, böyle alelade entry girmez, dur ben bu entrynin yazılım gerekçesini bir düşüneyim, altındaki sosyal mesajı alayım, psikolojik durum tespiti yapayım" denildiğinde ulaşılan cevaplardır.

  tanımı yaptık, örneği de verelim,

  başlık : spider solitaire den twin pedal davul tespiti...

  entry: spider solitaire isimli amele kağıt oyununu oynarken, kağıt dağılımı esnasında çıkan sesi twin pedal sesine benzetmektir... oyun esnasında "dağıt!" tuşuna bastığımızda "takır takır takır takır..."; seri bir şekilde tamı tamına 10 kez kağıt dağılmaktadır ve bu ses az biraz metallica'nın master of puppets albümünde yer alan "disposable heroes" şarkısının davullarını andırmaktadır. (benden yazar olmaz)

  aslında demek istenen: ey yazarlar ben sözlükteyim lakin sol frame'den bi-haberim. ey gammazlar siz gammazlama faaliyetlerine devam edin ama bu gece canım sıkkın, ben spider solitaire oynuyorum...size iyi eğlenceler.
  -1 ... scooby doo
 2. .
  başlık: thedewil

  entry: pis ateist, kaka satanist, yobaz din düşmanı, anarşik gomunik ahlaksız.

  sebep: Entry hakaret, küfür, ağır derece argo içermemelidir. (Alıntı da olsa silinir.)
  ----------Entry emin olunmayan, araştırılmamış ve hatalı bilgi içermemelidir.

  yani;

  "seni senden daha iyi tanıyoruz, hatta geçen yaz ne yaptığını da biliyoruz sayın yazar. hiç kendinle polemik yapmaya kalkma. kendine böyle şeyler söylediğin için, seni çaylak yapmalıydık aslında. allahtan kendini iyi araştırmamışsın. bilmediğin yerde bize sor, söyleyelim."

  yorum: özür diliyorum sayın mod. bi daha yaparsam ağzımdan kurbağa çıksın.
  4 ... thedewil