1. 1.
  hukukun yazısız nitelikteki tek asıl kaynağı gelenek (örf-adet) hukuku'dur. buna göre, türk örf ve adetlerine ters olan her şey türk hukuku'na göre suçtur ve cezalandırılabilir. moderasyonda problem yok, problem ensest ilişkiyle ilgili yazı yazanda.

  edit: gelenek hukuku hukukun yazısız tali kaynakları arasındaymış. hukukçu olmayanın hukuk bilgisiyle bu kadar oluyor. yine de ensest ilişkiyi özendiren şeyler yazılıp çizilmesini doğru bulmamakla birlikte hayatkimeguzel adlı yazara düzeltmeden dolayı teşekkür ediyorum.
  4 -4 ... selfcontrol
 2. 2.
  mod olduğu için suratına karşı sövememiş, hukuku bahane etmiş amk!
  3 -2 ... serdarsl06
 3. 3.
  şaşıran var mı zaten demek istediğim olay.
  2 ... kivilive
 4. 4.
  Dibine kadar haklı tespittir. Tasaklara üfüren arkadaş ne açtığı başlık ne de girdiği entry'de hem yasalara hem de sözlük kurallarına aykırı herhangi bir şey olmamasına rağmen silik yedi.
  Burası çoluk çocuğun sözlükçülük oynadığı bir yer onu kabul edip öyle takılın.

  moderatör arkadaşların hukuktan anlamaması
  1 -2 ... konglamere lenf nodu
 5. 5.
  örf ve adet hukuku yazısız hukuktur cümlesini algılayamamış olanların hala anayasada "ensest ilişki suçtur." ibaresini aramaları ne kadar gariptir. ey yüce allah'ım sen bazı insanları neden böyle yarattın? gelip bir de özel mesajla bana "laf" giydirmeye çalışanlar oluyor. bana giydireceğinize örf-adet hukuku nedir bir yazın da araştırın be. araştırmaktan, okumaktan ne kadar uzak bir toplum haline geldik biz.
  -3 ... selfcontrol
 6. 6.
  eskiden kaliteli troller olurdu, bu ne amk? tamam ensest suç değil.
  -1 ... kavunvebira
 7. 7.
  Ünivertede sansür ve YouTube üzerine tarafınca sorulup, hukukçu arkadaşlarından da edindiğim bilgidir. Kızdığım nokta böylesi iğrenç olaya açıkça neden kanunla yasak getirilmiyor.
  -1 ... sogeking
 8. 8.
  tmk madde 1:
  kanun, sözüyle ve özüyle değindiği bütün konularda uygulanır.
  kanunda uygulanabilir bir hüküm yoksa,  hâkim, örf ve âdet hukukuna göre, bu da yoksa kendisi kanun koyucu olsaydı nasıl bir kural koyacak idiyse ona göre karar verir.
  hâkim, karar verirken bilimsel görüşlerden ve yargı kararlarından yararlanır.

  (bkz: örf ve âdet hukuku)

  kanunda hüküm yok diye hâkim bunu sonuçsuz bırakacak değil, örf ve âdet var. ki ensest, örf ve âdetlerimize göre normal bir durum değildir.

  fakat orada bile bulunamasaydı çözüm, hâkime kanun koyucu olsaydı nasıl bir çözüm oluşturacağını karar verme yetkisi verilir.
  1 -1 ... kazangap
 9. 9.
  ortada olan bir durumdur. bazı entry'lerimde kelimeleri sansürlediğim hâlde niyet okuyarak, "entry'de küfür ve hakaret vardır," diye sebeplerle entry siliyorlar, bazısını tanım olduğu hâlde, "tanım değildir," diyerek siliyorlar (ki hangi yazarların ispiyonlayıp sildirttiğini de çok iyi biliyorum!). sansürlü kelimeden o anlamı çıkarmak "niyet okumak"tır ve zaten o amaçla yazılmaktadır. ben onu sansürleyip yazacağım ki siz yasal olarak zor durumda kalmayın, ama küfür ettiğim yazar da küfrü yiyip oturacak yerine, olay bu.

  neyse sözlükteki dinci, islamcı, akp'li yazarlar temizlendikçe zaten daha az entry siler hâle geliyorlar.
  1 -2 ... taciturnn
 10. 10.
  öyle bir şey yok ne allasen?
  sana kanun maddesi gösteriyorum. orada ne yazıyor okumadın herhalde?
  ... kazangap