1. 1.
  45 karakter kuralına güme giden durum.aslı; moderasyonun yazım yanlışı yapılan entryleri silmesidir. özellikle son günlerde entry silme nedenleride görülen durum, olgu. eskiden uyaran moderasyon şimdi direk silmektedir. fakat "canlandır" butonu sayesinde tekrardan koyabiliyorsunuz. desteklenmesi gereken bir durumdur. ama bazen anlamsız yere "de-da eklerini yanlış yazmışsınız, bunu düzeltin" denmektedir, ilginçtir, garipsenmektedir. "vardır bir bildikleri" diye düşünülüp çok üstünde durulmaması gerekir.
  -2 ... kisil
 2. 2.
  moderasyonun tdk ile işbirliği yaptığının göstergesidir.
  1 ... faati
 3. 3.
  (bkz: bunu yapan moderatör oLamaz) tamıtamına 231083219043904321 entrym vardı.. yazım yanLışLarı sebebiyet gösteriLerek bir çoğu siLindi.. * *
  -1 ... tucimania
 4. 4.
  çok doğru bir uygulamadır. böylece yazım yanlışları konusundaki uyarıları dikkate almayan ya da "sana ne lan!" şeklinde cevap veren yazarlarla muhattap olunmayacak.

  bu uygulamanın daha ileriye götürülerek bozuk, ne anlattığı anlaşılamayan cümleleri ve anlatım bozukluklarını da kapsaması sağlanmalı kanaatimce.

  kendime not: yaşadın oğlum bahdeniz. *
  ... bahdeniz
 5. 5.
  moderasyonun yeni uygulamasıdır. ancak "sen önce kendine bak!" demek isterim. bunu demezsem eğer, başlık ispiyon sebeplerindeki "başlıkta küfür yada hakaret var" maddesini ispiyonlamak isterim. evet!

  (bkz: ya da)
  2 ... bahdeniz
 6. 6.
  mevcut moderatör sayısının yetersiz kalacağı hede. *
  2 -1 ... eqin
 7. 7.
  entry'lerde edit özelliği bulunduğuna göre; ya yazım yanlışını farketmeyen (yani dilbilgisi kurallarından bihaber) ya da girdiği entry'ye dönüp bir daha bakmayan (yani vurdumduymaz) yazarın kaçınılmaz olarak karşılaşacağı durumdur. zira, bir sözlük için dilbilgisi kuralları ve dilin düzgün kullanımı hayati önem taşımaktadır. nitekim, bir sözlüğü forumdan ayıran temel özellik de budur.
  3 ... insomniac
 8. 8.
  acayip sıkıcı bi iş. kim böyle bi sorunla uğraşmak ister ki? ama gerekli mi gerekli! daha gerekli olanı ise açılan tuhaf başlıkların düzeltilmesidir. küfürlü mü desem seviyesiz mi desem, sanırım pek çok yazarı rahatsız eden başlıklar, sol tarafta özellikle geç saatlerde gözümüze batarken yazım yanlışlarının düzeltilmesi ikinci planda kalmalıdır.
  ... sour cherry
 9. 9.
  Gelişmeler kısmında açıkça yazılmış olan bir uyarının eyleme geçirilmiş hali.

  (bkz: oğullarım gelin)
  (bkz: eskiden buralar hep tarlaydı)
  (bkz: o zamanlar moderatör mü vardı)
  (bkz: hey gidi günler)
  1 ... blindguardian
 10. 10.
  fazla da abartılmaması gereken uygulamadır. burdaki her yazar belli bir eğitim, öğrenimden geçip sözlüğe girdikleri için yazım yanlışlarının tek nedeni eğitimsizlik değil el kaymasıdır. hatası olan yazara kibarca uyarısı yapılır, 2 defa aynı hatayı yaparsa o zaman silinir işte.

  (bkz: dokunmayın entrylerime)*
  ... arabaciarabayatasget