1. 1.
    moderasyonun oytunkaran nickli arkadaşı kayırması durumudur. uludağ sözlük'te yıllardır yapılan ve hala devam eden kayırma eylemidir.

ispat 1: bu arkadaş sürekli kural dışı ve formata uygun olmayan entryler giriyor. sürekli format dışı entryler yazmasına rağmen hiç biri silinmiyor ve yönetim de bu adamı koruyor. 11. nesillere en ufak hatada ceza veren moderasyon, oytunkaran'a hata yapmasına rağmen hiç ceza vermiyor. bu da kayırdıkları anlamına geliyor. moderasyon bize her fırsatta ceza vermeye çalışıyor ancak bu arkadaşı kayırıyor ve gereken cezayı vermiyor.

ispat 2: oytunkaran'ın (#40066342) numaralı entry'si (#751555) numaralı entryle, sonundaki "evet" kelimesi dışında tamamen aynı. ancak sırf sonuna evet yazdı diye silinmiyor. sözlük kurallarında üstteki entrynin birebir aynısını yazmak yasakken bu arkadaşın entrysi sonuna evet yazmış bahanesiyle silinmiyor. ancak benim "irem" başlığına yazdığım "cennet anlamına gelen güzel bir kız ismi." şeklindeki entry efsun nickli yazarın (#1591043) nolu entrysiyle birebir aynı olduğu bahanesiyle silindi. ancak entryler birebir aynı değil. nasıl oytun efendi'nin entrysinde fazladan "dır" ve "evet" varsa benimkinde de "bahçesi" ve "çok" kelimeleri yok. yani yine birebir aynı değil. bu kurallar bize geçerliyse oytunkaran'a da geçerli olmalı. ya da ona uygulanmıyorsa bize de uygulanmamalı. eğer böyle bir kural varsa iki taraf da eşit ve adaletli olmalı.
    6 ... merveyitavla11
  2. 2.
    şikayet ve hatalı entry ekran görüntüleri:

moderasyonun oytunkaran ı kayırması (oytunun entrysinin orjinali)
    moderasyonun oytunkaran ı kayırması (oytunkaran'ın entrysi)
    moderasyonun oytunkaran ı kayırması (irem başlığındaki entry için aldığım cevap)
    moderasyonun oytunkaran ı kayırması (irem-benim entrym)
    moderasyonun oytunkaran ı kayırması (efsun'un girdiği entry)
    moderasyonun oytunkaran ı kayırması
    moderasyonun oytunkaran ı kayırması (cevap verilmeden kapatıldı)
    moderasyonun oytunkaran ı kayırması
    moderasyonun oytunkaran ı kayırması (cevap verilmeden kapatıldı)
    4 -1 ... merveyitavla11
  3. 3.
    Sözlük seni siler oytunu yine silmez. Bil istedim.

Adam rekora koşuyor.
    1 -1 ... n dakota
  4. 4.
    Ağlaaaaaa.
    1 -1 ... herkesin hayatina karisan adam
  5. 5.
    bağımsız moderasyona güveniyoruz. zall'a teşekkür ederiz.
    1 ... teflon
  6. 6.
    beni sözlükten silerseniz intihar ederim

diye tehdit etmiş, cesaret edecek

kimseyi bulamadılar.
    1 ... timur cengiz hulagu