bugün

sanırım severek gerçekleştirdikleri durumdur. önceden bu durumu açık açık yapmasalar da artık rahatça yerine getirmekteler. artık devrin verdiği rahatlık mı, kürtçülere olan sevgileri mi bunu bilemiyorum.

sözlükte şeref yoksunu sürüsüyle yazarın ısrarla "aslı olmayan hikayeler" uydurarak atatürk'ü karalamasına tepki olarak yazmış olduğum bir yazıya 15 gün çaylaklık vererek renklerini daha da net göstermişlerdir. bunun sürüsüyle örneği var ama ben sadece kendi yazdığımdan bir örnek vereyim. moderasyona neden çaylak yapıldığımı sormam üzere; #12065617 yazmanız üzere 15 gün çaylaksınız, gibi bir yanıt aldım. sonra da renginizi açık açık belli ettiniz, görüntüsünü aldım bir çok yerde yayınlanacak bu demem üzerine çaylaklığı tıpış tıpış geri kaldırdılar.

adım gibi eminim ki şimdi sürüsüyle şakirt ve kürtçü şerefsiz damlayacak buraya. şimdiden diyorum, bu insanların nick altlarına bakarsanız nasıl ağır küfürler savurduklarını çok net görürsünüz. moderasyonun hiçbir hamlesi olmadığını da açık açık görürsünüz. atatürk ve milli değerler hakkında girilen her türlü hakaret düşünce özgürlüğü oluyor, her türlü küfür düşünce özgürlüğü oluyor ama bu duruma tepki verenler direk çaylak mı yapılıyor.

bu milletin milli şuurunu azaltmak için elinizden geleni yapıyorsunuz yapmasına ama, bunun bir işe yaradığını sanmayın. milli değerlerine sahip çıkamayan bir millet gün geçtikçe değerlerini kaybeder. buna yardımcı olan insanların da şerefi gayet açıktır. atatürk, sizin aşağılık hakaretleriniz ile kirlenebilecek bir değer değildir. birkaç basit hakaretle kirlenecek olan sizin şerefinizdir.

not: geri adım atıp kaldırılan çaylaklık aciz bir şekilde tekrardan verilebilir. ayrıca çaylaklığımın geri kaldırılması benim bir derdim var'dan aldığım yanıtları çeşitli yerlerde yayınlamayacağım anlamına gelmiyor. emin olun ki yayınlanacak.
iddialara göre (#12065617) böyle bir entrynin çaylaklık sebebi olarak kabul edildiği moderasyondur. doğruysa eğer yazık ki ne yazık .
klasik kürtçü faşisti şakirt uludağ moderasyonu davranışıdır... Alışmayın, tepkinizi koyun!
zamanın ruhunu iliklerinde hisseden sözlük yönetiminin işidir.

atatürk düşmanları, kürtçüler nasıl ki medyada sonuna kadar söz bulabilirken milliyetçi entelektüeller, bürokratlar susturuluyor ise bir benzeri de burada yapılmaktadır.

kim bilir? belki zall da bir ihale kapmıştır.
atatürk düşmanlarını değil insanlara küfredebilmek için atatürk'ün adını kendine şemsiye eden faşist şerefsizleri korumamasıdır. geçmişten beri alıştılar, devletin adamıyız, asker ve yargı, bizi korur. bırakın bu eski türkiye, eski chp ayaklarını...

ekleme; sözlük formatını bilmeyenler üzerine alabileceğinden açıklama gereği duyuyorum. diğer entryleri okumadığımdan kimseyi hedef almıyorum. başlığa yazıyorum. bu tür başlıklar devamlı yazıldığından ne yazılmış olabileceğini biliyoruz. kimse üzerine alınmasın.
iftira ile eleştirinin farkını bilmeyen, eleştirilen şeyi okumadan siyaset yapabilecek kadar üstün zeka olan insanların tepki vermeyeceği bir durumdur. he deyip geçiyorum çoğunuza, çay falan da koymayın.
hakaret ile eleştiri arasındaki farkı kavrama yeteneğine sahip olamayan bünyeleri de koruyan moderasyon işidir.

siz 2011 yılında hala eleştiri ile hakaret arasındaki farkı anlayamadınız mı lan yoksa?

örnek olarak ''abuzittin dalyarak '' olsun.

abuzittin dalyarak, oruspu çocuğunu önde gideni, piç, vatan haini.
abuzittin dalyarak, bu ülkeye en büyük kötülükleri yapmış kişi, insanları bir hiç uğruna öldürmüş.

ilk verilen örnek, hakarettir ve suç teşkil eder. daha geçen gün bana ''piç'' diyen birisi sözlükte silik oldu.
ikinci örnek de ise hiçbir şey yoktur.

gerçi bu ülkede atatürk'ü sevmiyorum diyenleri şikayet eden bir %20 lik kesimden bahsediyoruz. olsun canım sizler de varsınız.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/154228
Atatürk’e kültürsüzlerin düşman olması, onu daha çok araştırmama, öğrenmeme ve sevmeme neden olmuştur.

Siz çok yaşayın cahil çomarlar, bana fayda sağlıyorsunuz!
Aynı zamanda iktidar değişince en atatürkçü olacak moderasyondur. Güce tapıyorlar.
boşverin . keyiflenin işte.

80 sene önce ölmüş türk oğlu türk arapçıların ve bölücü kürtçülerin ecdadlarını nasıl silkelemişse artık acıları torunlarına geçmiş.

götlerindeki bitmez tükenmez acı taptaze.

beter olsunlar yersiz yurtsuz vatansız ezikler.
Sözlüğe girerken numara istenmesi saçmalığı bütün olayı açıklıyor. Polisin önüne paket servis yapıp iteleyiverirler ellam.
Doğru değildir. ifade özgürlüğü kapsamında paşa gönülleri ne isterlerse desinler. Her zaman olduğu gibi veririz boklu badeli götlerinin ayarını.

Söverlerse iş değişir. Moderasyona gerek yok, kanunlar çerçevesinde işlem başlatılması sağlanır. Bu sebeple başı ağrıyan bazı kuduruk yobazlar oldu.
görsel
hoca da demiş ki hangi moderasyon amk?

olm siz ciddi ciddi ortada bir moderatör olduğunu, sözlükte takılıp kim ne yapıyor diye takip ettiğini falan mı sanıyorsunuz?

3-5 yetkili var, onların da üçü bir olup entry silebiliyor anca. tek başına entry bile silemiyor adamlar.
Burda trollün birine küfür etsem anında çaylak olurum ama atatürke ayan beyan hakaret eden başlık silinmez bile.

Hayır şikayet de ediyoruz ama tık yok. E moderatör olmayı beceremiyorsan git karpuzculuk yap. O daha düz bi iş.
Ulan sizin gibi tek tip düşünmek zorunda mıyız? Elbette eleştirdiğimiz hakaret etmeden dalga geçtiğimiz konular olacak. Bu bizim özgürlüğümüz. Elbette koruyacak. Hadi evine sayın Kemalist.
Malın biri de elbette eleştireceğiz demiş.

iyi okusana at kafası. Hakaret diyoruz hakaret.

Bu mal beyinler ateist oluyorlar islama, peygambere, yaratıcıya hakaret ediyorlar, sözümona dini taraftan oluyorlar bu sefer atatürke hakaret ediyorlar.

Gtümün kenarları...
Ulan Moderasyon yok diyorsunuz aktrollerin içinde gezdirince beni kim çaylak yapıyor amk.
peygambere arap diyen tecavüzcü diyenlere ses çıkarmayanların hassas olduğu konudur. ataya küfür eden mi var yok sağlıklı yasaya uygun dozu edebi yerinde yapılan sorulardır. siz böyle ota boka alınırsanız yallah kazakistana gidin. evet. biletlerinizi alırız..
Peygamberimize hakaret edenlerle "tek" mücadele eden kişi olarak frank lucasa selam gönderiyorum.

Şimdi de atatürke hakaret edenlere hak ettikleri üzere küfür ediyorum.

Defalarca kurana peygambere hakaret edenlerin karşısına çıktım ve hiç birinde sen yoktun çünkü senin toton yemedi.

Çünkü zaten o bilgi birikimine bile sahip değilsin sanıyorum. Ancak işinize gelenler ile ilgilenin siz.

Ve eminim ki islamı, kuranı savunan birinin atatürkü sevmesini de kabullenemediğiniz için benim yanımda sesiniz çıkmadı.

Sizin gibi iki yüzlüler anca sağa sola laf atarsınız.

Atatürke hakaret eden de, islama hakaret eden de, her hangi birinin kutsal/manevi değerine hakaret eden de yobazdır. Psikolojik şiddet uygulamaya çalışan barbarlardır. Aynı fikri taşımayan diğer kişilere zarar vermeye çalışır bu kişiler.

Ama doğruya doğru diyene, konu atatürk iken de, peygamberimizken de aynı tepkiyi gösteren kişilere utanmadan laf söyleyen yalancılara da pes diyorum. Yüzünüz de mi kızarmıyor.
Bu ülkede Atatürk düşmanı yok onun ve atatürkçülerinde düşman olduğu kesim var. Şimdi bazi yobazlar cikacak "onlar vatan haini" diye yaftalayacak... bunun böyle olmadiginida kendileri de basbayagi biliyorlar.
Atatürkü eleştirilemez olarak gören sizsiniz haliyle bu düşmanliği yaratanda kendiniz oluyorsunuz. Size göre atatürkü Eleştiren herkes vatan haini ve atatürk düşmani. Ben kimsenin hakaret ettiğini görmedim görmüyorum gören varsa söylesin. Sen Eleştirileri hakaret ve düşmanlik olarak algiliyorsan bizene awk.
bir islam düşmanlığı balonuna bir de atatürk düşmanlığı balonuna hastayım.
Düşünce ve fikir özgürlüğünu koruyan moderasyonu tebrik ediyorum.
Bir hakaret varsa kesinlikle gereken yapıyorlar fakat adam kendi görüşünü kanunlara uyacak şekilde beyan etmişse kimse bir şey yapamaz yapmasıda gerekmez.