1. 1.
  sanırım severek gerçekleştirdikleri durumdur. önceden bu durumu açık açık yapmasalar da artık rahatça yerine getirmekteler. artık devrin verdiği rahatlık mı, kürtçülere olan sevgileri mi bunu bilemiyorum.

  sözlükte şeref yoksunu sürüsüyle yazarın ısrarla "aslı olmayan hikayeler" uydurarak atatürk'ü karalamasına tepki olarak yazmış olduğum bir yazıya 15 gün çaylaklık vererek renklerini daha da net göstermişlerdir. bunun sürüsüyle örneği var ama ben sadece kendi yazdığımdan bir örnek vereyim. moderasyona neden çaylak yapıldığımı sormam üzere; #12065617 yazmanız üzere 15 gün çaylaksınız, gibi bir yanıt aldım. sonra da renginizi açık açık belli ettiniz, görüntüsünü aldım bir çok yerde yayınlanacak bu demem üzerine çaylaklığı tıpış tıpış geri kaldırdılar.

  adım gibi eminim ki şimdi sürüsüyle şakirt ve kürtçü şerefsiz damlayacak buraya. şimdiden diyorum, bu insanların nick altlarına bakarsanız nasıl ağır küfürler savurduklarını çok net görürsünüz. moderasyonun hiçbir hamlesi olmadığını da açık açık görürsünüz. atatürk ve milli değerler hakkında girilen her türlü hakaret düşünce özgürlüğü oluyor, her türlü küfür düşünce özgürlüğü oluyor ama bu duruma tepki verenler direk çaylak mı yapılıyor.

  bu milletin milli şuurunu azaltmak için elinizden geleni yapıyorsunuz yapmasına ama, bunun bir işe yaradığını sanmayın. milli değerlerine sahip çıkamayan bir millet gün geçtikçe değerlerini kaybeder. buna yardımcı olan insanların da şerefi gayet açıktır. atatürk, sizin aşağılık hakaretleriniz ile kirlenebilecek bir değer değildir. birkaç basit hakaretle kirlenecek olan sizin şerefinizdir.

  not: geri adım atıp kaldırılan çaylaklık aciz bir şekilde tekrardan verilebilir. ayrıca çaylaklığımın geri kaldırılması benim bir derdim var'dan aldığım yanıtları çeşitli yerlerde yayınlamayacağım anlamına gelmiyor. emin olun ki yayınlanacak.
  10 -6 ... tunc
 2. 2.
  iddialara göre (#12065617) böyle bir entrynin çaylaklık sebebi olarak kabul edildiği moderasyondur. doğruysa eğer yazık ki ne yazık .
  3 ... hayis zayeb
 3. 3.
  klasik kürtçü faşisti şakirt uludağ moderasyonu davranışıdır... Alışmayın, tepkinizi koyun!
  -2 ... hepimiz olucez diyen adam
 4. 4.
  zamanın ruhunu iliklerinde hisseden sözlük yönetiminin işidir.

  atatürk düşmanları, kürtçüler nasıl ki medyada sonuna kadar söz bulabilirken milliyetçi entelektüeller, bürokratlar susturuluyor ise bir benzeri de burada yapılmaktadır.

  kim bilir? belki zall da bir ihale kapmıştır.
  1 -1 ... thmv
 5. 5.
  atatürk düşmanlarını değil insanlara küfredebilmek için atatürk'ün adını kendine şemsiye eden faşist şerefsizleri korumamasıdır. geçmişten beri alıştılar, devletin adamıyız, asker ve yargı, bizi korur. bırakın bu eski türkiye, eski chp ayaklarını...

  ekleme; sözlük formatını bilmeyenler üzerine alabileceğinden açıklama gereği duyuyorum. diğer entryleri okumadığımdan kimseyi hedef almıyorum. başlığa yazıyorum. bu tür başlıklar devamlı yazıldığından ne yazılmış olabileceğini biliyoruz. kimse üzerine alınmasın.
  1 ... rush
 6. 6.
  (#12065617) "bu entry suçsa, hepimiz suçluyuz." dedirten korumadır.
  2 ... tatarhan
 7. 7.
  iftira ile eleştirinin farkını bilmeyen, eleştirilen şeyi okumadan siyaset yapabilecek kadar üstün zeka olan insanların tepki vermeyeceği bir durumdur. he deyip geçiyorum çoğunuza, çay falan da koymayın.
  1 ... tunc
 8. 8.
  hakaret ile eleştiri arasındaki farkı kavrama yeteneğine sahip olamayan bünyeleri de koruyan moderasyon işidir.

  siz 2011 yılında hala eleştiri ile hakaret arasındaki farkı anlayamadınız mı lan yoksa?

  örnek olarak ''abuzittin dalyarak '' olsun.

  abuzittin dalyarak, oruspu çocuğunu önde gideni, piç, vatan haini.
  abuzittin dalyarak, bu ülkeye en büyük kötülükleri yapmış kişi, insanları bir hiç uğruna öldürmüş.

  ilk verilen örnek, hakarettir ve suç teşkil eder. daha geçen gün bana ''piç'' diyen birisi sözlükte silik oldu.
  ikinci örnek de ise hiçbir şey yoktur.

  gerçi bu ülkede atatürk'ü sevmiyorum diyenleri şikayet eden bir %20 lik kesimden bahsediyoruz. olsun canım sizler de varsınız.

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/154228
  -2 ... entelektuel yobaz
 9. 8.
  Atatürk kendi; dinsizim derken! benim bir dinim yok ve bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum derken bişey yok! ama bunu söylediğini dile getiren biri düşmanlık ve hata yapmış oluyormuş. Kemalist kafası işte.
  Bi kanun daha çıkmalı bence kamalın dediği sözleri söyleyene ceza uygulanmalı 5817.
  2 -10 ... desifreleyici
 10. 9.
  Kimse kimseyi korumuyor.
  En ufak eleştiriyi hakaret olarak algıladığınız için sorun moderasyonda değil sizde.

  (bkz: ifade özgürlüğü)

  (bkz: eleştiriyi hakaret olarak algılamak)
  2 -4 ... rall