bugün

oluyor bazen, özellikle eli boş olan modlar canı sıkılınca böyle bir işe girişiyorlar.
aslında çok tehlikeli, dikkat etmek lazım. kızlara asılmalar belirli saatlerde, kuşluk vakitlerinde yapılmalı, çok fazla geyik tutturulmamalıdır.

görelilik kanununa 30 entry girdikten sonra;

msjx; hacı naptın ya koptum adfkgldjffdsfkjsd heuhehuue.. ulan mınasiki ne tespit yapmışın. ehehe.

diye mesaj attığını ve bunu bir mod'un okuduğunu düşünsene!

elimde ciddi belgeler var bu konuyla ilgili, gereken miktarı veren kişiye satarım.
bu belgeler piyasaya çıkarsa sözlük sarsısır, mesela geçen bir yazarla yaşadığım mesajlaşma;

ben; meraba entryni okudum da, o site kapanmıştı yanlış hatırlamıyorsam sonra başka bir adla kuruldu di' mi?
o; bilmiyorum ben de, eski takipcisiydim kapanmış haberim de yok.

15 dk sonra zall dan gelen mesaj;

http://www.xyz.com
eski kullanıcıydım ben de, neydi senin kullanıcı ismin?

of of oof! *
derin sözlük'ün kendini açığa vurma noktalarından, sadece bir tanesi.
kimseye "var ya zall'a uyuz oluyorum; hele şu modlar yok mu. hepsinin de götleri kalkmış; çok subjektfifler. işlerine gelmeyen entryleri siliyorlar, önlerine geleni de yazar yapıyorlar. sözlüğe olanların sorumlusu hep onlar. sırf entry sayısı azalmasın diye en boş tipleri bile sözlükte tutuyorlar." diye bir mesaj yazmazsanız başınıza iş açmayacak olaydır.
efendim sözlükte tanıştığınız yazar arkadaşınıza fantazilerini anlatmadığınız sürece korkulacak bir durum gerektirmeyen mevzu.
(bkz: lan yoksa)
edit büdüt:fantezi derken bir demet tiyatrodaki feriştah misali "edeleli kollarına dokunmah istiyirum mikremin" i kastediyorum.
okunan bu özel mesajların delil olarak kullanılması usul hukuku açısından sakıncalıdır.
kendilerine yollanan özel mesajları okuyorlarsa gayet normal olandır. bir de cevaplıyorlarsa kibar olduklarını da gösterir.
moderasyon kişileri atılan özel mesajları okur, cevap da verir.

özel mesajdan kasıt tüm yazarların özel mesaj kutusu ise bu kutuya girmek bir suçtur ki böyle bir yetkimiz de yoktur. (ÖZEL HAYATA VE HAYATIN GiZLi ALANINA KARŞI SUÇLAR (MADDE 132-140)) özel mesaj adı üstünde özel mesajdır.
yetkileri var mıdır bilinmez ama teknik olarak mümükündür. *sözlükler de olmasada kimi internet sitelerin de yaşanmış örnekleri vardır.
(bkz: hat güvenli mi)
hemen her sözlükte olan tele kulağımsı bir casuzluk.
mümkündür fakat etik degildir.
Askerdeki şahsa gönderilen mektuplara 'er mektubu görülmüştür' mühürünün basılmasıyla eş değer durumdur.
eğer moderatörler aldığınız veya gönderdiğiniz mesajın içeriğinde hakaret olduğunu düşünüyorlarsa çekinmeden okumaktadır.
bir moderatör ün "özel mesajlar" adlı eserinden derinden etkilenmiş yazar paranoyası.
(bkz: moderasyonun kestiği parmak acımaz)
Efenim diyelim ki moderasyon okuyamıyor, sözlüğü geliştiren teknik elemanlar da okuyamıyor mu? Öyle mi sanıyorsunuz? Okumaları için önlerinde vicdanlarından başka bir engel yoktur.
ciddiyetle düşünürseniz son derece eğlenceli bir durumdur. okusunlar ama biz yazarken şifreli yazalım çözmeye çalışıp kafayı yesinler biz de yazarken kasarız ne güzel. beyin cimnastiği işte lan.
benimle mesajlaşan bayan arkadaşların korkmaması gereken olaydır. sonuçta moderasyon hangi yazarın bayan olduğunu da biliyor. fireş. *
moderatörlerin yapacak daha eğlenceli işleri yoksa, sabahtan akşama kadar oturup, gün boyu yazarların birbirlerine gönderdikleri mesajları tek tek okumaları mümkün olabilir.

binlerce mesaja ayıracak zamanları var mıdır bilemiyorum. olsa bile, bu dandik mesajlara ayırdıkları zamanları bu kadar değersiz olabilir midir, onu hiç bilmiyorum.

tanım: moderasyonun ziyadesiyle sıkıcı bulacağı hadise.
büyük forumlarda şüpheli kullanıcılara yapılan, kontrol amaçlı eylemdir.
deniz baykal'ı haklı çıkartabilecek türden bir hadisedir.
ilk duyduğumda ''nassı ya? niye ki?'' gibi sorular sormama sebep olan, ancak zamanla alıştığım durum.
(bkz: özel yaşamın gizliliği hakkı)
sözlük içinde sözlük dedirten cümle.
az önce kendime moderasyon bunu okuyosan topsun diye mesaj attım. bakalım n'olacak?
bir müdahale falan olursa paylaşırım, ya da belki paylaşamam. neyse...

başıma bişi gelirse sorumlusu moderasyondur.

edit: moderasyon bu entry'e rötuş isteyerek bir şey mi ima etmeye çalışıyor???