bugün

Gece gece bi anda aklıma gelip beni gümleten ismail küçükkaya aforizması. Daha iyisi olmadı sanırım.
(bkz: moonlight sonata)
Açık oturum, ikili tartışma tarzı programlara alışkın olmadığı çok belliydi. ama bu hafiften Kendini beğenmişlik içeren bir cümledir.
Üstüne üstlük teşekkür bekleyerek zirve yapmıştır.
(bkz: arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz)
muazzamdı ismail, binali'den daha fazla sana kıl oldum dün akşam.
Sözlükte yazar olsan, seni bu sözünden dolayı tefe koyardık ismail.
yani demek istiyor ki
-nasıldım aşkım?.
görsel
beğenmedim.

(bkz: tankın önünde duran adam)
(bkz: kanalıma hoş mu geldiniz)
Soru sorma şeklin gibi.
ilkokul çocuklarının musamereleri bile daha izlenir halde.

Uğur Dündar, hele ki; Hulki Cevizoğlu (aman aman her iki adaydan da kan alırdı) zaman makinesi yapsak, ilkokul yıllarında ki Cevizoğlu veya Dündar'ı zamanımıza getirsek senden daha iyi moderasyon izlenimi verirdi.
ilk kez, yıllardır ilk kez demokratik bir şey yapıldı, o bakımdan olayın kendisi çok iyiydi, ancak küçükkaya çok acemiydi. bu işler tecrübe gerektirir. binali bikaç yerde direkt kendisiyle çelişti, orada aklıma direkt alman sandra karısı geldi, sandra mutlaka "bayım biraz önce bu söylediğinizin tam tersini söylemiştiniz, şimdi kendinizle çelişmiş olmuyor musunuz?" diye sorardı...

michel friedman bi keresinde angela merkel´e "bu yalanınızdan sonra siz pinokyo olsaydınız sizce burnunuz şimdi ne kadar uzardı ?" diye sormuştu...

sandra karısı doktora tezinde hile yaptığı ortaya çıkan gutenberg´i tv´de rezil etmiş "ben de adamın önüne doktor titeli istiyorum, nasılsa önüne gelen kendini doktor ilan ediyor" demişti !!...(gutenberg o zaman alman dışişleri bakanıydı)...

sandra´yla, markus´la michel´le kıyaslayınca ismail biraz acemice kaldı...gerçekten sönük yalanlara müsamaha eden bir görüntü çizdi, halbuki moderasyon tam da karşı taraf show yapamasın, yalan söyleyemesin, diye oradadır. küçükkaya buna müsaade etti.

ancak; bu bir kültürdür, o sandra´lar, markus´lar büyük bir tartışma kültürü içinde ortaya çıkmış kahramanlardır, bu tür duelloları yalakalar modere edemezler, öyle şeyler için gerçek bir gazeteciye- bir de böyle konularda tecrübesi olacak- ihtiyaç duyulur, ismail iyi bir gazeteci olmakla birlikte böyle bir moderasyonda tecrubesiz olduğu çok belliydi.

binali yatsın kalksın, karşısındaki kişinin sandra karısı olmadığına dua etsin...sandra resmen ağzına sıçardı binali´nin...bi tane şisman politikacıya demişti ki sandra " beni ve programımı yalanlarınızla kirletmenize izin veremem, bana tecavüz ediyosunuz şu anda, benzeri bir şeyi bir daha söylerseniz sizi stüdyodan atarım !!" demişti, sandra karısı...harbiden dedi bunu...politikacıyı stüdyodan atmakla tehdit etti...adam resmen özür diledi, sonra...

oradan yola çıkarak, sandra´nın taşşakları ismail´den çok daha büyük, şeklinde bir çıkarımda bulunabiliriz.
Aklıma gaffuru getirdi avrupa yakasından
"beni beğenmiyor musun? "
zorla güzellik olmuyor maalesef.
Olabildiğince.

Dur biraz da şöyle beğeneyim.
heyecandan aklı bunalmış gazeteci sorusu.
bu tarz sorular ankaracücüme gidiyor ismail.
Sevişme sonrası "nasıldı aşkım" sorusunu haturlattı.