bugün

Sözlüğümüzde, "Gazze'deki BM modunda moderasyon" ifadesiyle yankı bulan sorgu.
iki tarafın fanatiklerine göre dünki program nasıl yönetilmiş olursa olsun objektif olamaz. illa bir bahane bulup sunucuya yüklenirler.

cevabı "yeterince" iyiydi şeklinde verilebilecek soru. Ancak iki tarafın da sözü format gereği pek çok kez kesilmek durumunda kalındı. burdaki eksiklik sürelerin azlığıydı. o saatten sonra da ona yapılabilecek bir şey yoktu.

programda eleştirilmesi gereken asıl kısım adaylardı. çünki format eksik olmasına rağmen çok açık ve basitti. 3 dakika susacaksın, karşısı konuşacak; 3 dakika konuşacaksın, karşısı susacak.

bu kadar basit bir formatta bile karşı tarafın sözüne ortadan dalmak veya süre bittiği halde konuşmaya devam etmek ya anlayışsızlıktır ya da tecrübesizliktir. neyse, bu tip işlerin devamını bekliyoruz.
Ne oldu toplu kıyım olup yenileri mi geldi sorusunu akla getiren soru. Dur daha yeni geldik..
Zall’ın sözlük yazarlarına yönelttiği sorudur. ismail olunca standart paket olarak geliyor galiba.
Çok mantıklı olan sorudur. Chp’ye yakınlığıyla bilinen küçükkaya’nın bu programdan sonra olası aktrol goygoylarına peşin peşin taktığı tıpadır. Kimse artık yanlıydı şuydu buydu diye bir şey söyleyemez.
ismail K.çükkaya beklendiği gibi suya sabuna dokunmayan şeyler sordu. imamoğlu'nu köşeye sıkıştırmayı denedi, rakibine dostlar sofrada görünsün soruları sordu. Ne Hızlandırılmış Tren var, ne mal varlığı var, ne Türkçe Olimpiyatları var. Sorarlarsa "tarafsız gazeteciyim" der.Ekümenik ve ido'yu beklemiyordum ama her seferinde kendisi Ulaştırma Bakanlığı'nı övdüğünden bir hızlı tren olayını %0,1 de olsa sorabilir diye düşünmüştüm. O payı bile yanılttı. Fatih Portugal ile birlikte kripto olduklarını hep düşünürdüm. Bu gece de ispatı oldu.
Hani nerde ben modereyşın diye bir şey görmüyorum. Diye cevaplanması gereken soru cümlesi.
Tarafsız olmaya çalıştı tarafsız değildi. Sorular fena değildi ama süreler kısaydı. Adaylar kendilerini pek iyi ifade edemedi o kısa sürede.
Cuneyt ozdemiri aradı gözlerim ahh ahh ara ara kapattım izlemedim o derece yani. Zorunda mıyım?
Keşke bizdeki ismail de sorsa dediğim sual .s
Oturduğu koltuk boş dursaydı daha iyi yönetirdi.
çoh iyi çoh da güzel oldu amma fekat ve lakin ki öyle değildir. benim yorumlarım bu gadehhh