bugün

valla boş bir iş ben tavsiye etmiyorum.. bir sonuca da varmıyor, göt olmuyorlar.. bir kere karşındaki sanal bir kurum zaten, laf yetiştirdiğin hareket yaptığın kişilerin suretlerini bile bilmiyorsun.. ha sen web cam'den nah çekiyorsan zall'a o zaman saygı duyarım.. ya da düşündüm de duymam lan bir naha saygı duysaydım bizim kapıcı nedim efendi'nin küçük oğlu burak'ı reis bellemem gerekirdi..

bir kere ben de kıl olmuştum uludağ sözlük moderasyonu'na.. işgüzarın teki yemiyor içmiyor cümle sonlarına koyduğum caanım iki noktaları ''aha yine bozdu türkçemizi.. bi daha.. şurada da bozmuş türkçemizi.. vay türkçemiz ay türkçemiz bal türkçemiz..'' nidalarıyla gammazlıyor idi.. moderasyon da bu işgüzarlığı silik olarak kutuma yansıtıyor, bu durum da ''tesbit'', ''uludağ sözlüğ e'', ''yaparakta olsa..'', ''sokak daki'' (hay amına koyim bare garanti olsun diye ikisini de ayır ya da bitişik yaz) gibi kelime ve kelime kalıplarına rastlamadan iki entry okuyamayacağımız bir ortamda beni çok rahatsız ediyordu..

bir gün rötuş kutumda 60 tane silik görünce nevrim döndü.. bu yukarıdaki sorunumu anlattım sinirlice, onlar da bana hatalı gördüğüm entryleri gammazlamamı salık verdiler.. ben o salığı aldım ve dedim ki kendi kendime ''demek öyle ha uludağ sözlük moderasyonu.. bu günü unutma uludağ sözlük moderasyonu.. bu laf senin sonunu hazırlayacak ulud.. hay amına koyim kimse de yok ki etrafımda boşuna şov yapıyorum..'' dedim ve her gördüğüm en ufak hatalı entryi bile gammazlamaya koyuldum..

hesabımca sözlükteki entrylerin dörtte üçünü gammazlayacağım, moderasyonu şikayetlerime yetişemeyecek, hakkaten benim iki noktalarımdan önce ne kadar üzerine eğilinmesi gereken sorun olduğunu zor yoldan öğrenecek, bana saygı duyacak, belki de moderatör yapacaktı, kim bilirdi..

7. entryde sıkıldım lan.. valla ne zor ne bayık işmiş.. heriflerin haberi yoktur kan davamdan.. o günden beri yalakalarıyım..

elimde salık kaldım öyle.. durun burak çağırıyor.. efendim burak baba.. vay nah ha.. helal babama yakışır.. ver o baş parmağını öpeyim..

bi de edit: başlıkta açık saçık göt yazıyo lan..