bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  efendim hemen oyle yoktur diyip atmamak lazım, zira vardır bunlar, hayatının her alanında karsımıza cıkarlar, sozluklerde de.

  peki nasıl oluşur bu yalakalar? moderasyona neden yalakalık ederler? sorularının cevabı ise, şu şekilde acıklanabilir;

  moderasyona şakşakçılık yapıp bulundugu ortamda ya bir yere gelmeye çalışıyordur ya da aklınca empati yapmaya çalışıyordur, gel gelelim özellikle insan ilişkilerinde üçüncü kişiyseniz olayı tamamen bilmeden empati yapamazsınız, zaten empati kelime anlamı olarak "kendini karsıdakinin yerine koyup onun bakış açısından bakmak" demektir, ama bu yalaka konuda taraf olmadıgı halde kendini bir anda moderator yerine koyar "aman efendim silinen entryne aglama, kuralları oku der" gel gelelim kuralları diger yazarların da bildigini görmemezlikten gelir

  baglamak gerekirse sorgusuz sualsiz moderasyondan yanadır, bir de "ben sizi anlıyorum moderator ağabeylerrriiimmm, hepinizi yalarım" mesajları verir, eee ne de olsa moderator abileri en dogrusunu bilir
  4 -2 ... dopdop
 2. 2.
  moderasyonu eleştiren entryleri peşisıra kötüleyen yazarlardır, başka da işi gücü yoktur.
  (bkz: ssk nı da yatırıyorlar mı)

  iki dakika sonra editi: yalakası değil, yalakalarıymış meğer, teşkilat gibiler maşallah.
  4 -3 ... pammuk
 3. 3.
  baya bildiğin ssk'lı, bordrolu elemanlardır kendileri * *. bu arkadaşlar, kendilerini statükonunun yılmaz birer bekçileri sayıp, moderasyonu eleştiren -hakaret eden ya da körü körüne saldıran değil bak, dikkat et- entry'leri simultane bir şekilde eksi oylarlar. işleri budur nihayetinde, bir nevi sözlükte bulunma amaçlarından biridir bu yalakalık olayı.

  muhtemelen bu entry'ye de eksileri basacaklardır. ya da moderasyonu bu beyanımı "oylama sonrası edit" sayıp silecektir. bilinmez ki.

  son söz arkadaşlar, hiç boşuna kasmayın böyle entry oylayarak ileride moderatör olamazsın. onun için başkaca meziyetler gereklidir vesselam.
  4 -1 ... insomniac
 4. 4.
  anımdır;

  moderatörlüğümün ilk günleri. msn'den daha önce tanımadığım bir yazar ekledi, kısa bir sohbetten sonra "abi ben senin yalakan olabilir miyim?" dedi. "ahahah" diye cevap verdim. "ciddiyim" dedi ve ekledi "her mod'un bir yalakası var ben o kontenjana talibim"...

  ciddiydi...
  gülmüyordu...

  korktum...

  (bkz: ahmet yıldız ölmedi tarzı enrty girme rehberi)
  7 ... rs ne la
 5. 5.
  her sözlüğün olmazsa olmazı yazarlardır. belki kimi zaman terfi ederler. ama işte o zaman mazinin tecrübesi ile yeni nesil yalakalara pekala tekmeler atabilir.
  1 ... rubi muhterem
 6. 6.
  çok vardır sanki moderasyona yalakalık yaptığında ona tüm kız msnlerini verecekler sanırlar yazıktır. hatta bazen dozunu abartıp yazarlara hakaret eden bile vardır.
  (bkz: uludağ sözlük moderasyon skandalı/#10020117)
  1 -1 ... bado
kapat