bugün

Yav adam yaptı bir hata ama sildi değil mi?
Erectora kıymayın efendiler yazıktır, günahtır.
görsel

Daha ne kadar bekleyeceksiniz acaba. Ben sinir krizi geçiriyorum burda. Sizin umurunuzda dahi olmuyor..
ne vardı?
görsel

moderatörler yok 1 haftadır bizimle idare edeceniz. toplaşıp tatile gittiler galiba.
görsel

bunun gibi olmuş biraz.
sözlüğü salmış olan yönetime bir çağrıdır.
merhaba,
bugün sıklıkla sözlüğümüze üye olmuş bir yazarın müstehcen uzuv görüntülerini görmekteyiz. rica etsek ama size de zahmet olmayacaksa tabi bu görüntüleri kaldırma şansınız var mıdır acaba? teşekkürler...
uyumayın.
bu ne kepazeliktir?
kaç saattir sözlükte spam almış başını gidiyor.
neredesiniz alo?
hoş ama boş bir çağrı.

(bkz: uludağ sözlük moderasyonu komedisi)
T.C. Anayasası
24. Madde
VI. Din ve Vicdan Hürriyeti

Herkes, vicdan, dini inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.

14 üncü madde hükümlerine aykırı olmamak şartıyla ibadet, dini ayin ve törenler serbesttir.

Kimse, ibadete, dini ayin ve törenlere katılmaya, dini inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dini inanç ve kanaatlerinden dolayı kınanamaz ve suçlanamaz.

Din ve ahlak eğitim ve öğretimi Devletin gözetim ve denetimi altında yapılır. Din kültürü ve ahlak öğretimi ilk ve ortaöğretim kurumlarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alır. Bunun dışındaki din eğitim ve öğretimi ancak, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanuni temsilcisinin talebine bağlıdır.

Kimse, Devletin sosyal, ekonomik, siyasi veya hukuki temel düzenini kısmen de olsa, din kurallarına dayandırma veya siyasi veya kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama amacıyla her ne suretle olursa olsun, dini veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz.

hüküm açık ne diyor ''Herkes, vicdan, dini inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir'' bu durumda sözlüktede uygulanması gerekmiyormu?şu sözlükte son bir kaç aydır sayıları her gün çoğalan ahlak bekçileri ne yapıyor neye hizmet ediyorlar acaba? sözlük yöneticileri bir dur desin artış şu işe yahu .
başlık açmayı bilmeyenlere dur diyen yok. bir konu hakkında on tane farklı başlık açılıyor. imla hataları almış başını gidiyor. ilkokul çocuğu seviyesinde yazılar yazılıyor ses çıkarılmıyor. moderasyon göreve durdurun bu düzensizliği artık...
linç kültüründen kurtulamamış çağdışı kemalistlerin, dinlerine getirilen her türlü olumsuz yorumdan sonra attığı çığlık. idare düşünmeyi cezalandırıp boş kalabalıkların, ortaçağdan kalma galeyanlarıyla hareket edecekse zaten sekter olup giderim. öyle iradesizliğe ben katlanamam en başta.
(bkz: moderasyonu tsk sanmak)
an itibariyle sol frame'de görülen ahlaksız başlıkların sözlüğün kalitesini düşürmesinden dolayı, moderasyona yapılan çağrıdır.
(bkz: moderasyon göreve abazanlar içeri)
(bkz: one minute)
kahrolsun moderasyon.
zafer direnen yazarların olacaktır.
(bkz: sınıfsız moderasyonsuz bir toplum)
(bkz: seni anneme söylicem)
solun değil fakat illegal bir fraksiyonun sloganlarının havalarda uçuştuğu, gerilla tarzı söylemlerin sol frame i parsellediği mevcut durum sebebiyle artık yapılması elzem olan çağrıdır. sola hasret kalınan bir dönemde bir grup yeniyetmenin klavye başında solculuk oynadığını zannerek aslında milleti soldan soğuttuklarının farkedilmesi için bu artık zorunludur.