bugün

moderasyonun yakında canını alması gereken yazarın, girdiği başlıkdır.
(bkz: moderator de bir yazardır)
(bkz: nasil kiydiniz zalimler)
(bkz: zalim antuan)
(bkz: canımı al ama entrylerime dokunma)
despot bir rejim sergileyen modererasyona isyan cümlesidir.
uludağ sözlük moderasyonuna edilemeyecek laftır. çünkü uludağ sözlük moderasyonu haşa can almak, onun yerine gönül alır, makas alır, bazen ileri gidip borç para bile aldığı olur.
Eksiler çekilmiyor
artılar nerde söyle
ibneler hep eksiliyor
Ben ne yapacağım bilmiyorum

Şimdi eksilersin
Allah cezanı versin
Çektiğimi sende çek
Çekemez duygusuzsun

moderasyon al canimi da kurtulayim
Zaten entrylerim olmadan ne kadar yaşarım
Sanmıştım selebirit olcam yanılmışım
Bilmiyordum bu kadar ibne olduğunu *
haftanın 5 gününü çaylak 2 gününü dikken üstünde geçiren yazarın feryadı.
silik olmak isteyen sanal bünye serzenişi.
(bkz: sozlukten adam oldurmek)
ya öyle bişey deiyoruz ama çaylak olmaktan da sıkılmış olan kişinin iç sesidir kulak verilmesi lazım gelir.
insanın birden bire çaylak olup arkasından da 12 entrysini silinmiş görünce söyleyeceği cümlelerden biridir.
- moderasyon al canımı da kurtulayım.
- temenni şeklinde başlık açamazsınız!
- moderasyona al canımı da kurtulayım demek.
- sözlük içi konularda başlık açmayın!
- moderasyon canımı alır mısınız bi zahmet?
- soru şeklinde başlık açılamaz!
- allah kahretmesin sizi!
- dini ve siyasi konularda başlık açmayınız!
annemin sözlük yazarı olduğunu düşünmeme neden olan yakarıştır.
(bkz: para isteme benden buz gibi soğurum senden)
(bkz: sen tanrı mısın beni öldürdün)
"ben sözlüğü bırakamıyorum, bari sen atta kurtulayım." tadında bir haykırıştır.
modlardan yazarın canını almasını, istemesi söz konusudur.

butun kalıtelı yazarlarımız uctu gıttı kıme yazsam nere başlık acsam bılemedım. peki neden artık başlık acılmıyor tanım girilmiyor. cunku artık acılan başlıklar ya +18 yada entryler ustekıne cevap nıtelığınde ne anlamı kaldı kı sol frame okumanın bır kıtap eleştirisi göremıyorum ben bır fılm yorumu okuyamıyorum belkı elın dağdan ınmışı(şahsi d.) bu başlığın altına istediğini yazcak umrundamı değil tabı. yada sözluktekı butun başlıkların altına isdediklerini yazacaklar . şimdikilerin yaptığı gıbı. bır nesıl alırken güzel bır sınavdan gecirsek gecemeyenler elense kazananlar ise yazarlık a ulaşmak ıcın kalıtelı değerlı entryler başlıklar acsalar olmazmıydı. boş konuşmanın saklanacak bır yanı varmıkı? tabı artık söyledıklerımın bır önemı yok olduğunu sanmaktayım, elimizden gelenı yapsakta sözluk bır yerde kaybetmiş. kendı şahsımca gerı dönuşu olmaz. maddı yönden reklam alabılmek için sözluklerın bellı popülasyona sahıp olması gerekıyor bu değer düşerse reklam alamazlar yukardakılerde para kazanamaz. istesekde bir düzen baki olmayacağından artık bıze sadece diğerlerinin yaptığı gıbı karar vermek kalıyor.

bize öğretilen şuydu ilk önce entryı okurduk bakardık kı yazar ne anlatmak istiyor. ona göre yorumumuzu bırakırdık . bu başlıklarda bır ego tatmını yoktu hıcbır yazarın, yada ben daha cok bılıyorum havas.ı modlarda daha cok onlıne olurlardı zamanında eleştri dozuna göre yapmadınmı caylak olurdun. küfretmek sövmek haşa yok ıdı. yada bır bayanın apış arası bacakları söz konusu bıle olmazdı velakın bu benım neslımın bana öğrettikleridir. neslımden cok örgüt cıktı fakat asıldılar. ınsan ıstıyorkı akşam ici ferahlatan bir başlık entryler sabah ufku acan şiirler denemeler. yada belli konuda fıkır akımları eleştriler. ama olmuyor sayın modlar böyle oluncada kişi ister istemez diyor kı moderasyon al canımı da kurtulayım .

Yıkılmak,ezilmek her gün biraz daha
Dostlar değişiyor aldanmalar değil,
Aksimizden eser yok şimdi o sularda
Çirkin olan biziz aynalar değil...

Şerefsiz ellerin şerefe kaldırdıkları
Şişeler,kadehler o cam kırıkları
Götürün,götürün bu aydınlıkları
içimde güz başladı ilkbahar değil,

Ne bir anlayışlı el,ne bir dost bakış
Biraz ümit,biraz hayal sonra aldanış
En güvendiğimiz tepelere kar yağmış
Deniz o deniz değil,dağlar o dağlar değil... ümit yaşar oğuzcan aldanış ...
Bir temennidir. Moderasyonu tanrı ile ozdeştirmiştir. Muhtemelen bir hafta çaylaklıkla çarptırılmış ya da entrysi silinmiş yazar feryadı figanıdır.
bunu bdvden söylesene delikanlı.