bugün

modemin arkasındaki minimencik reset düğmesine basarak modemi yeni doğmuş gibi tekrardan kullanmaya başlamaktır. genelde gerçekleştirilmez. zaten reset tuşu zırt pırt kurcalanmaması için oldukça içeridedir, kürdan, iğne ucu gibi şeylerle basılabilir. bendeki öyle en azından, dışarda olanı da vardır belki. modemi kapatıp açmak hemen hemen her türlü çözüm için yeterli olur. bir düğmeye iki kez basarsınız işte, o kadar.

modemi resetlemek genelde modemin köklü taraklar yemesinden sonra gerçekleştirilen bir olaydır. ttnet kullanıcısını ele alalım. modemle ilgili ayarları yaptıktan sonra reset atacaktır. ip adresinin değişmesini istediğinde reset atacaktır. tarifesini değiştirdikten sonra uygulamaya sokmak için reset atacaktır. vesaire vesaire

tabi ki rapidshare'dan oyun indirecekse reset atacaktır, tıpkı yaptığım gibi. fazla gerçekleştirilmesi durumunda modemin bok yemiş foka dönmesine sebep olabilecek bir eylemdir aynı zamanda. günde 5 reset yiyen modem toparlanamaz. bir süreliğine kapatılıp dinlendirilmesi uygundur. böyle birşey var mı aslında bilmiyorum. ama 1 gb indirdikten, 5. reseti attıktan sonra yavaş indirmeye, zaman zaman durup takılmaya başladı kendisi. zannediyorum ki modemin kafayı yemesinden.
sabah kalkıldığında ve bilgisayar açıldığında internete girilemediği görününce gayri ihtiyari olarak yapılan eylem. genelde işe yarar.
işe yarıyormu ve ya yaramıyormu hakkında münanzara bile yapılabilmektedir.
eğer statik ip kullanmıyorsanız ip adresinizin değişmesini sağlar. *
bazı sitelerin adminleri tarafından ip ban yedigim zaman yaptıgım olaydır. ayrıca internete baglanma sorunu yaşandığın zaman da yapılması gereken hareket.
eğer teknoloji özürlüsüyseniz ve kulaktan dolma bilgilere sahipsinseniz ve reset tuşuna iğneyle basmışsanız bilgisayarcı çağırıp akşam akşam 20 lira bayılacagınız anlamına gelir.
(bkz: o hikayedeki mal benim)
türk telekom tekelinde insanın beynini bile resetleyebileceği bir durum..
bilgisayarı açıp ınternet bağlı değildir yazısını görerek ilk olarak modemi kapamak.Olmadığını farkedince reset yapmak ve acınca (fişleri falan yeniden takıyosun o arada)şifre ve kullanıcı adını gir demesi! o an hatırlayammak deliye dönmeek.adsli aramak yardım istemek kafayı yemek ama sonunda başararak hiçbirşey olmamış gibi nette dolanmak
internetin kasması sonucu yapılan son eylemlerden bir tanesidir.
her resetleyişte modemin ömründen bir parça alır.
çok boktan bir iştir. internetin 15 dk. gecikmeli geldiği de olmuştur.
güncel Önemli Başlıklar