1. 1.
  modem arayüzünden ve çeşitli programlarla mümkündür. şüpheli kişileri modem arayüzünden engelleyebilirsiniz fakat programdan engelleyemezsiniz. engelleyen programlar var mı bilmiyorum.

  kısaca nasıl görüntüleneceğini göstereceğim.

  Wireless Network Watcher programını indirerek görüntüleyebilirsiniz. kuruluma gerek yok.

  modeme bağlanan kişileri görmek

  indir (gezginler.net üzerinden. güvenli)

  not : reklam değil, amme hizmetidir.
  5 ... gethere
 2. 2.
  kullanılan modemin arayüzünden MAC kısıtlaması yapabilirsniz. böylece evde kullanılan ve bildiğiniz cihazların macları için trusted listesi oluşturup, yabancı macların girişini engelleyebilirsiniz. bu zahmetli ve uzun bir iştir. bunun yerine, ssl bağlantı adınızı gizlemeniz çok daha kolay ve sağlıklı yöntem olacaktır. ancak siz sll yayını görünür olsun ama ben network üstündeki cihazların ne yaptığını göreyim derseniz, logsign markasının ürünlerini kullanabilirsiniz ancak bu lisanslar ciddi maliyetler ödemenize sebep olabilir. şayet ticar ibir firmaysanız 5651 yasası gereği network üstünde loglama yapmak durumundasınız bu yüzden bir log yazılımına ihtiyaç duyacaksınız.

  Bir başka yöntem ise, firewall kullanarak DHCP dağıtımını manuel ayarlamaktır. cihazlar network üstünden bir IP alır ancak siz bu ip'ye internet çıkışı vermediğiniz sürece hiçbir şekilde network üstünden internete erişemezler.

  kısacası birden çok yol ve yöntem vardır, kesh sen ne kullanıyorsun derseniz, ben mac sistemini kullanıyorum. sahip olduğum cihazların mac numaraları modem üstünde kayıtlı, farklı bir mac adresine sahip cihaz benim modemime bağlansa bile ne dhcp üstünden ıp alabilir ne de internete çıkış yapabilir. en güvenli ve beleş yöntemdir.

  Not: anlattığım şey aslında modeme bağlı olan cihazları görmekten çok, modeminize istemediğiniz cihazların erişimini kısıtlamak içindir.
  2 ... keshberfo