bugün

10 bin lira para cezasını göze alanlardır... kaynak
malum haberden sonra şifresini değiştirecek insandır.
cesaretli insandır. ceza gelince gözleri fal taşı gibi büyümesi olası kişidir.
"komşusu" kısmında olan ben ve benim gibilere, biraz ağır gelecek cinsten bir haber.
(bkz: komşunun aklına karbuz kabuğu düşürmek)

(bkz: açmayın böyle başlıklar)
onlar ki, modem şifresini komşusuyla paylaşanlardır. biz onları insanlığa yardım için gönderdik, 10 bin lira ceza yesinler diye değil.
güvenlik zaafiyetine sebeptir .
kablo çekenler için büyük sıkıntı olsada modem şifresinin paylaşıldığının anlaşılması güçtür. zira evime geldiğinde şifreyi vermiştim denilerek olaydan basitçe sıyrılınabilir.
ttnet duymasın zira ben de bu katgorideyim.yalnız tespit edilmesi çok mümkünmüdür diye merak ettim doğrusu : ) ulen şimdi komşuya 10 bin liralık para cezasını anlatmaya çalışsan ''paylaşmak istemiyor'' yaftasını yersin.boktan bi durum harbiden.
(bkz: bizim komşu)

aaa komşu naber ?*
--spoiler--
elektronik haberleşme kanunu'na göre kendi aboneliğini bir şekilde (şifresini vererek veya kablo ile) komşularıyla veya üçüncü şahıslarla paylaşan kişiler için bin günden on bin güne kadar idari para cezasına çarptırıldığı ifade ediliyor. kanun, bu kişileri lisans almadan internet servisi yapan kişi olarak tanımlıyor. toplumsal ve sosyal anlamda çok ciddi bir açık oluşturuyoruz. bu çok yanlış bir yaklaşımdır. evinizin anahtarını başka birine vermemeniz gerektiği gibi adsl modemlerin şifreleri de paylaşılmamalıdır.
--spoiler--
eskiden para cezaları lira üzerinden olurdu. 1000 günden 10000 güne kadar idari para cezası ne? ya ben habere çok yanlış yerden bakıyorum ya da bir gariplik var.

kaynak: `http://www.8sutun.com/mod...-bin-lira-ceza_94283.html`
mükemmel bir saçmalıktır. aynı mantığa göre bir evde bilgisayar sayısı kadar modem olmalıdır. hem ben evime gelen arkadaşım şifreyi isterse ona şifremi söyleyemeyecek miyim? hiçbir insana mantıklı bir açıklaması yapılamaz, zaten kimse umursamaz böyle bir haberi.
Komşu komşunun külüne muhtaç olduğunun en büyük göstergesidir.
daha iyisi için tıklayınız : internet sebili
(bkz: 7 daire birleşip kotalı internete giren komşular)
(bkz: 12345678)
bir komşu olarak Allah başımızdan eksik etmesindir.
suan internete girebiliyor olmamin sebebi, eli opulesi komsu.
(bkz: komsu komsunun netine muhtactir)