1. 1.
    şöyle bir şey.

ben 2000'li yıllarda saçlarımı fönle diker, pantulumun paçalarını falan kıvırırdım. o zamanlar ağır marjinallikti böyle bir tarz. koskoca memlekette bir ben bir de tarkan vardı zaten böyle tabuları yıkan. en ağır ılıklar bile oduncu gömleği ve bok rengi kadife pantulla gezerken ben bir hetero olarak farkında olmadan 2018'in modasını uyguluyordum.

kimi zaman bana güler, benle dalga geçerlerdi. oysa ki benim özgüvenim yüksekti, not a single fuck given that day capslerindeki adamdım her zaman. giyim kuşam, tarz konusunda hiç kimseyi zerre kadar sikime takmazdım ki hala öyle. milletin karı kıza şirin görünecez diye jilet gibi giyinip gittiği lüks mekanların önüne mercedes'i çekip koşu şortuyla indiğim ve o mekanda taşakları yaydığım çok oldu ahaha.

velhasıl moda değilken elalem ne der diye giyemediği kıyafeti moda olduğunda artık toplum daha normal karşıladığı için giyen adamın özgüveni düşüktür. o şeyi herkes yaptığı için yapabilmektedir diğer türlü götü yemez. sürü psikolojisine girmiyorum bile, işin bir de koyunluk boyutu da var.
    2 ... nesgayfe