bugün

yalakalığın bu kadarı derdirtecek eylemdir.
zira medya kısmına girmeyelim.
onlar çoşmuş zaten.
başörtüsü, kadının önce kendisini fizikî cazibeden ibaret bir beden olarak görmesine mani olduğu, sonra yabancı gözler karşısında böyle bir beden olmaktan kurtardığı, iffet, haya, masumiyet gibi en engin faziletler âbidesi olarak görünmesine hizmet ettiği, bırakın üretim-tüketim çılgınlığından, dolayısıyla en büyük araç olarak kadın bedeninden ve câzibesinden beslenen modern sisteme bir tüketim aracı olarak hizmet sunmayı, onun çarklarına çomak sokabildiği ölçüde baş örtüsüdür

devamı için
http://www.mehtap.tv/inde...itorID=49&yaziID=5372
(bkz: bir aksesuar olarak başörtüsü)
Moda cazip ve çekici olmak isteğinin bir sonucudur. Türban ise seksüel olmama, tahrik etmeme, namusunu koruma gibi değerleri kendince içerir. Her ne kadar modayı takip edenler orospudur denmezse de, türban ile moda nasıl yanyana gelir merak ederim.

Bunun arkasında yatan bariz gerçek şudur: Kendini islamcı olarak niteleyen muhafazakar para odakları zaman içerisinde zengin olmuşlardır. Fakat ev almak araba almak bir yere kadar. Sonrasında çevresinde çeşitli harcamalara girecek. Örneğin tatile Kaprice yapacak. Sonrasında baktılar ki giyim kuşam önemli. Hemen yeşil sermaye'nin giyim firmaları atağa geçti. Ve bugün de bir moda öğesi olarak Türban konuşulabiliniyor.
başörtüsünün amacından saptırılmasıdır.çünkü başörtüsü boyna ya da bele bağlanan bir aksesuar değildir.o başa örtülecek kadar kıymetlidir, sadece bir bez parçasından ibaret değildir yani.bir fulardan ya da bir kemerden çok daha değerli ve anlamlı olmalıdır.modacılarımızdan ricamız inanca saygılı olup, başörtüsünden uzak durmalarıdır.
güncel Önemli Başlıklar