1. 1.
  Bir çalışanın, işverene açtığı davada ortaya çıkan yargıtay hukuk genel kurulunun Mobbinge getirdiği açıklık diyebiliriz. *~
  Haber detayları şu şekilde;

  Bir banka çalışanı kişi, izmir 1. iş Mahkemesi'ne müracaat ederek işveren yetkililerinin kendisine yönelik mobbing uygulandığını öne sürüp maddi ve manevi tazminat talebinde bulundu. istirahatli olduğu dönemde masa ve çekmecesinin işveren yetkililerince aranmasının kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğunu söyleyen davacı bankacı, gördüğü psikolojik baskı sebebiyle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldığı raporu da mahkemeye sundu.
  Mahkeme, ilk kararında direnince devreye bu kez Yargıtay Hukuk Genel Kurulu girdi. Kurul, emsal bir karara imza attı. Psikolojik tacizin (mobbing): iş yerinde diğer çalışanlar veya işverenler tarafından tekrarlanan saldırılar şeklinde uygulanan bir çeşit psikolojik terör olduğuna hükmetti.
  10 ... motherist
 2. 2.
  haklı sonuç.
  her gün görüyoruz ve yaşıyoruz. insanların statüsünü kullanarak başkalarına baskı yapması şerefsizliktir.

  sen git o baskıyı evde karına yap bakiim. it herif.
  4 ... di anforgivin
 3. 3.
  (bkz: pazartesi sendromu) mobbinge uğrayan iyi insanlara selam olsun. Mobbing i yenmenin tek yolunun, yapan kişilere karşı aynı şeyi uygulamak ve dik durmak olduğunu düşünüyorum. Tabii ki demesi kolay uygulaması zor.
  1 ... ulusozlukpersoneli