bugün

mel mel bakan gibson nickli koyu fanatik CHP'li sözlük yetkilisinin, "Kemalizmi ingilizler meydana getirdi" söylemidir. Atatürk'ün partisi ne hale geldi yazık.
görsel
kendisinin söylemi değil tarihi bir gerçektir.

https://mustafakemalim.co...listleri-kimler-asagilar/

ne oldu sizin haramzadeliğinize ve yunan + ingiliz sevdanıza karşı çıkan herkes cehapeli dimi. orada kemalizm mi yazdık kemalist mi yazdık. başlık zaten "kemalistler yanlış anlamasın" olarak açılmış açanda sensin zaten. başlığı da ekran görüntüsüne almamış ki mevzu anlaşılmasın. ne kadar tuhaf insanlarsınız lan siz. aklınca kemalizmi ingilizler buldu dedi diyerek algı yaratacak..
Adam “kemalizmi ingilizler icat etti” dememiş. Kemalizm kavramı, milli mücadele döneminde ingilizlerin milli kuvvetleri tanımlamak için kullandığı bir tabir demiş. Mabadınızla okumayın yazılanları.
iyi de kemalist, kemalizm yanlısına denmiyor mu? Kemalizm iyi bir şeyse kemalist niye kötü onu anlamadım mmbg bey?
kemalizmi ingilizler bulmadı, kemalist kelimesi ilk kez müttefiklerin aralarındaki telgraflarda türk direnişçileri ifade etmek için kullanıldı.

bunu başlıktaki gibi çarpıtan biri varsa siyasal islamcı, enosisçi, pkkli veya eski asala militanıdır.
kemalist ayrı bir şey kemalizm ayrı bir şey. sonunda izm olan şey bir ideolojiyi anlatır. yani bir lider veya bir düşünce vardır ve o lideri/düşünceyi takip edenlere "kemalizm" akımını takip edenler denilir. sosyalizm gibi militarizm gibi feminizm gibi fanatizm gibi. ancak kemalist demek kelime anlamı ile aynı şeyi anlatmak için türetilmiş bir kelime değil. en azından bu kelimeyi türetenlerin amaçları mustafa kemal atatürkü ve takipçilerini yani kurtuluş savaşında bulunan herkesi işgalci, bozguncu gibi göstermek ve mustafa kemal in "onlara göre" sapkın olan fikirlerini takip edenleri yani bizim dedelerimizi zavallılar gibi acizler gibi göstermek. anladın ? anlamayacaksın elbette..

daha fazla uzatmak istemiyorum çünkü anlayabilecek kapasitede olanlara anlatılır bazı şeyler. bu son entry olsun. ileride şu "fanatizm"den kurtulabilirsen oturur tartışırız uzun uzadıya..
Türkiye’nin laik ve demokratik bir sistemde olması Türkiye’yi ele geçirmek isteyen Avrupa ülkeleri için en büyük engeldir.

Bu tezi kim sunuyorsa şunun cevabını versin;

1938’de Atatürk ölene kadar bu Avrupa devletlerine hiç borçlanmamıştır, kendi kendine yetmeye çalışan bir ülke temeli atmaya çalışmıştır.

Eğer Kemalizm yani Atatürk’ün fikirleri ingilizlerden gelseydi Atatürk’ün yaşadığı dönemde ingilizlerin menfaatine belli davranışlar görürdük.

Bana 1 tane ingilizlerin menfaatine Atatürk hamlesi gösterebilir misiniz?
Adam anlamamakta ısrar ediyor.

ingilizler diyorlar ki "Kemalizm kötü"

Çomarlar da diyorlar ki "Kemalizm kötü"

Bu durumda siz ingilizsiniz.

Yok gene olmadı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.