bugün

"hiçbir devlet felaketlerin gelip çatmasını bekleyemez."

Kısmı dikkatimi çekti.

Ne diyordu zamanında başbakan ahmet davudoğlu? “Canlı bombaların kimliğini biliyoruz ama eylem yapmadan tutuklayamayız, burası bir hukuk devleti.”

Sahi o iş ne oldu?
görsel

fetö direkt devleti ve hükümeti hedef aldı diyerek iyi demişler hoş demişler. doğrudur bu hükümet 12-13 sene sürekli uyarıldığı halde bu fetö ile iş birliği yaptı ancak netice itibari ile zarar gören halk ve devlet oldu. bu olay tamamen hükümete karşı yapılmış ve devlet zayıflatılmaya çalışılmıştır. buraya kadar hemfikiriz. de 2 satırda olsa o tırların içerisinde ne vardı, hangi amaç ile yola çıkmışlardı ve mit in yasalarla belirlenmiş görev alanında yardım malzemesi veya silah taşımacılığı var mıydı soruları da olsaydı keşke. kumpas olduğunu biz muhaliflerde kabul ediyoruz zaten. ancak kumpas olması olan şeyin olmadığı anlamına da gelmiyor.

ilk başta yardım malzemesi taşıyorlar dendi. ki mit in görevleri arasında bu da yok ama neyse hadi sineye çekelim. sonrasında yardım malzemeleri olmadığı ortaya çıkınca o silahlar türkmenlere gidiyordu dendi. türkmen liderleri de bize silah falan gelmedi deyince son kertede öso ya gidiyordu dendi. öso ile hükümetin arası bozulduğu zaman muhtemelen öso da bize silah falan gelmedi diyecek. bu durumda ortada 2 seçenek kalıyor. o silahlar ya esad a ya ışid e gidiyordu. geçiştirilmeye çalışılan şey ileride ülkemizin başına dert olacak göreceksiniz. hükümetler gelir geçer baki olan devlettir. bundan 10 sene 20 sene sonra kimse akp hükümeti demeyecek "türkiye cumhuriyeti devleti" silah veya yardım malzemesi her neyse gönderdi diyecek. biz amerika değiliz her haltı yiyip işin içerisinden sıyrılalım. 100 yıldır hala 1915 de yaşanan olaylar önümüze "soykırım yaptılar" olarak getiriliyor hesap edin işte.
Yargıtay 16. Ceza Dairesinin ilk derece mahkemesi sıfatıyla baktığı 54 sanıklı MiT TIR'larının durdurulması davasının gerekçeli kararı tamamlandı.

Gerekçede, MiT tırlarının durdurulmasının, doğrudan hükümeti ve MiT'i hedef aldığı, FETÖ'nün planlı bir örgütsel organizasyonu olduğu vurgulandı.

Gerekçede FETÖ'nün, hükümetin uluslararası arenada zor duruma düşmesi için, Suriyefaaliyetlerini deşifre etme kararı aldığı belirtildi.

Yargıtay'ın MiT tırları kararının gerekçesinde, Suriye'de yaşananlar nedeniyle meşru savunma durumunda kalan devletin, orantılı ve önleyici tedbirleri alma hakkına sahip olduğu belirtilerek, "Hiçbir devlet felaketlerin gelip çatmasını bekleyemez." denildi.

Kaynak : cnn türk.
iğrenç sözde karar. O silahların nereye gittiği bir gün ortaya çıkacaktır.
aga devletin savcısı mit tırı da durdurur, yetkisini de aşar karşılığını da idari olarak alır.

asıl mesele bu operasyonun dünyaya yayın edilmesi.

o silahlar velev ki dünyanın en kötü amacına hizmet etmek için gidiyordu, bunun hesabı sorulur ama bu dünyaya yayılmaz sen yayıyorsan bunun iyi niyeti olmaz.