1. 1.
  15 temmuz'dan sonra MiT''in darbe teşebbüsünü neden zamanında haber almadığı ve yetkililere bildirmediği, bunun görevi ihmal suçu olup olmadığı sorulduğunda yapılan resmi açıklamadır.

  ilgili kanun ne yazarsa yazsın gerçeğin böyle olmadığını, mit' in iç istihbarata da baktığını kuşçuk feraseti olan herkes bilir zaten. Ek olarak davutoğlu malum açıklamalarıyla bunu resmen doğruladı.

  https://www.sozcu.com.tr/...edigi-mit-yazisi-5842660/

  MiT iç istihbarata bakmıyorsa general atamalarından önce neden görüşü alınıyor değil mi ya? Hoş, bu olayda görüşü dikkate alınmamış, o da ayrı konu.

  Her şey apaçık gösteriyor ki mit iç istihbarata da bakıyor. O zaman geriye şu soru kalıyor: darbe teşebbüsünden haberleri yok muydu? Yoksa bunun bir bedeli olması gerekmez mi?

  Şahsi kanaatim, haberleri vardı, yönetime bilgi verdiler ve karşı hazırlıklar yapıldı. Dolayısıyla 15 temmuz bir kontrollü darbe girişimiydi.

  Doğru tanım budur. Fakat kontrollü darbe girişimi tezi başkadır, tiyatro yalanı başkadır. Kim ki tiyatro yalanını sıkar, ya dediğini bilmez bir cahildir, ya kripto fetöcüdür.

  Son soru: madem darbe girişimini biliyordun, neden bunları harekete geçmeden tutuklanmadın? Sonuçta yüzlerce vatandaş canından oldu.

  Muhtemel cevap, "o zaman bir darbe girişimi uydurup, yok yere insan tutukladığımız söylenirdi" olur. iyi de yapmadığınız iş değil, balyoz yalanını unutmadık. Üstelik iktidar bahane bulma makamı değil, çözüm bulma makamıdır.
  1 -1 ... rumeli71
 2. 2.
  dış istihbarata da bakmadığına göre neye baktığı iyice merak edilmiştir. ulan ülkede kaç defa suriyeden ıraktan gelip terör eylemleri yaptılar. mit hepsinde havaya bakıyordu. içe bakmaz dışa bakmaz. çapraz yönlerdeki istihbarata mı bakıyor bunlar.
  -1 ... mel mel bakan gibson