1. 1.
    başlığın tam hali, "misvak mizah dergisinin vapurda yolcuları rahatsız edip hakaret ettikten sonra kaçan bizanslı çalışması" şeklindedir , vapurda müzik çalarak dilenip geçimini sağlayan bizanslı kardeşlerim.

olayın içeriğini sizler de biliyorsunuz; bir kaç gün önce vapurda enstrüman çalarak dilenen gençlere bir abimiz tepki gösterdiği için dilenciler tarafından "osmanlı artığı" şeklinde hakarete maruz kalmıştı.

tabi koca yürekli abimiz bu kılıç artığı bizans'lı torununu önüne katıp kovalamıştı akabinde. siz kim köpeksiniz lan ! *

misvak mizah dergisinin vapur müzisyeni çalışması
    7 -36 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    kendi kendine çok gülmüş olmalılar.
    allah kabul etsin.
    9 -3 ... nanautzin
  3. 3.
    (bkz: yavan mizah anlayışı)

buna gülebilen biriyle samimiyetimi keserim.
    9 -2 ... kafam bir milyon
  4. 4.
    Hacının ayaakları da çok seksiymiş.
    1 ... darah hitam
  5. 5.
    Enstrüman çalıp, şarkı söyleyen bir insandan bile rahatsız olmak nasıl bir hastalıktır? Nasıl bir dünya hayal ediyor bunlar cidden anlamak güç. Bu tarafı cehenneme çevirip, öbür tarafta cennete ulaşacaklarını falan mı düşünüyorlar cidden merak ediyorum. Karikatür diye ortaya koydukları şey bile buram buram provokasyon kokuyor.
    7 -1 ... sodomlu
  6. 6.
    Hmmm.
    Çalınan müzikten rahatsız olanın verdiği tepki yobazlık,
    Müzisyenin osmanlı artığı demesi normal,
    Bu lafa karşılık müzisyene bizans artığı demek gericilik,
    Dayak atmak gericilik,
    Evet yha, çok hanzolar amk.
    Tamam müzik çalarak 3-5 yolunu bulmaya çalışanlara tepki göstermek gereksiz bir şey, şeriatla yönetilen bir ülkede yaşamıyoruz ve her türlü insan var ülkede, demokrasi de var ve o demokrasi sayesinde istediğin gibi yaşayabiliyorsan başkalarının da özgürlüklerine saygılı olman lazım.
    Yinede o müzisyenlerin osmanlı artığı diyerek hakaret etmelerini haklı göstermez.
    3 -10 ... dalya rock yazar
  7. 7.
    Komik değil de trajikomik. Ağlanacak haline gülüyor millet.
    4 -2 ... ulkucuwolf
  8. 8.
    ülkemizin salgın hastalığı olan irtica son yıllarda yine kendini göstermeye başladı. Bu toplumu yozlaştırmayı amaç edinmiş ingiliz destekli tarikatlar Atatürk zamanında da vardı günümüz de de var. Bu vatan hainleri, pkk dan farksızdır gözümde !
    1 -1 ... gfelinos
  9. 9.
    takke ve sakal varsa misvakta sözde bas karakterlere Can verebilirsin. önemi yok mahiyetinin.
    2 -1 ... portatif
  10. 10.
    şimdi arkadaşlar "bu çalışma şiddet içeriyor, her zamanki gibi" şeklindeki serzenişleriniz nafile. zira asıl şiddete meyilli zihniyete sahip olanlar sizlersiniz.

tabi ki karşıt görüşte olup şiddete başvuranlar da var lakin, bu konuda sizlerin eline kimse su dökemez. bu karikatür sebebiyle savunma mekanizmanız size istemsizce bu şekilde bir düşünce/savunma hakkı tanıyor sanırım.

özetle, camide müezzin döven bir kadın şiddet yanlısı değil ama, hakkını arayan yaşlı birine "osmanlı artığı" deyip saldırdıktan sonra sindirdiğini düşünüp daha da üzerine gittikten sonra karşılık verilince adeta seke seke kaçan bu saygısızın bu şekilde ti'ye alınması bizim şiddete meyilli olduğumuz hissini mi uyandırıyor sizde.

sanırım evet, ama dediğim gibi istemsizce oluyor bu durum farkındayım. çünkü haksız olduğunuzun farkındasınız ve karşı tarafı bastırmak için gereksiz ithamlarda bulunmadan önce bu tür ironileri gerçek hayatta uygulayan, sizlerle aynı zihniyete sahip insanların eylemlerini unutuyorsunuz.

bende mecburen hatırlatmak zorunda kalıyorum, çok uzattım farkındayım. umarım anlatabilmişimdir.

"haçlı zihniyeti ne alaka" demeden önce, "osmanlı artığı ne alaka" diye bir öz eleştiri beklerdim ben.

ayrıca her fırsatta küfür ettiğiniz (sen değil belki ama başkaları) osmanlı' yı överek bu karikatürü eleştirmeniz, itibarsızlaştırmaya çalışmanız gerçekten komik olmuş.

"kulaktan dolma bilgiler"den kasıt ne onu tam olarak anlayamadım.
    2 -10 ... frktmz krds frktmz