bugün

(img:#1652003)
edit: karikatürü ben yapmadım amk.
adamlar buradan da mağdur olmayı başarılar ya hakkaten helal olsun.
o değil, şimdi bazı aklar gerçekten 300 koyun verdiklerini sanacak.
yok kardeşim öyle bir şey. 300 koyun otlatacak meran yani arazin varsa,
300 koyunluk ahırın ve bunlara uygun yatırımın varsa sana 300 koyun veriyorlar.
benim o kadar birikimim ve arazim olsa neden koyunculuk yapayım. manyak mıyım.
devleti temsil adam turke benzemiyor yalniz karikatürde.
çiftlikbank olayının işleyişini bilmiyorum. başvuru üyelik konusunda bilgim yok. sadece mağduriyetinden haberdarım.

misvakta benim gibi anlaşılan
henüz devletin bedava koyun veriyoruz hareketinin detayını öğrenmemişler. bilmeden çizmişler.
bi zahmet çiftçi gibi başvuru yapıp öğrenselerdi.
devletin 300 koyun olayının şartlarını ayrı tutarsak misvak yobazından ilk kez düzgün bir karikatür çıkması halidir.

kolay para kazanma hırsı insanları ne hale getiriyor aq.
Ne garip bir ülke ya.

Zerre bir kuruş yatırmışlığım yok bu çiftlik bank muhabbetine ama insanların acılarıyla dalga geçmek insanlık kitabına sığmaz.

Bunu dindar dediğimiz dergi yapıyor bir de trajediye bak! Sığır diyebiliyorlar mesela imalı olarak.

Bu çiftlik bank muhabbetini de 1 yıl önce birisinden duymuştum. abi sanaldan uygulamaya girip reel çiftliklerden üretim yapıyorsun demişti konuya ancak bu kadar vakıfım.

insanların zaaflarıyla dalga geçmek çok aşağılıkça bir şey. Tv de görüyoruz 70 bini aşmış kişi var ve çiftlik bank mağdurlarından 50 bin lirasını dahi kaybedenler olduğu söyleniyor.

O zaman her dolandırılana gerizekalı sığır gibi cümleler kuracaksınız şairin şu sözünü kulağınıza küpe yapın;

“Allah insanı iddiasından vurur”
görsel
Ayni safta olan tayfanin aktivitesi ve eglencesi. Kimi yasalarla soyuyor kimi bu yolla.