bugün

ya bilgisayar bağımlısı ergendir ya da gideceği evde yaşıtı olmadığı için sıkılacağını biliyordur. sıkıntısını yanında götürdüğü bilgisayarıyla atmak istemektedir. biraz tedbirli olursa, mesela araştırma yaptığını/önemli bir araştırma görevi olduğunu söylerse ve biraz da bu şekilde poz yaparsa olumsuz tepki almaz. ancak facebook açıp müzik dinlerse pek bir dedikodu yapılır hakkında.
laptop yerine kitap götürürse öp başına koy.
yeni nesil çoğu genç gibi misafirlik kavramından uzak, misafirliği ve misafiri sevmeyen ergendir.
ev sahibine hitaben "sizi sevmiyorum, hiç umrumda değildiniz, ailemin zoruyla geldim" demeye getiren kişidir.
biz küçükken tetris götürürdük yanımızda, ona bile sürüyle laf edilirdi.
yaşlanmışız.
Bunu uygulayan, yaş olarak ergenliği geçmiş ama beyin olarak atlatamamış olan tipler de var.

yaş 30 olmuş, adam "o evde internet yok" deyip gelmeyi reddediyor. sonra gelmeyi kabul ediyor, bir baktım elinde dizüstü bilgisayarı yanına mobil modem... Önce allah'a sonra size havale ediyorum bu gerizekalıyı.
Zorla misafirliğe götürülen genç çeşididir.
bütün suç ebeveynlerin dedir. bizim zamanımızda misafirliğe istediğin kadar zorunan git, cep telefonunu bızıklamak bile çimdik sebebiydi.
şarjı bittiği zaman tüm evin düzenini bozup priz bulan tiptir.
Evdeki buyuklerin muhabbetleri onun ilgi alanina girmediginden goturur.
ya evde kotasız internet varsa diye düşünen ergendir. *
psp si olmayan ergendir.
nahoş bi durumdur. evine gidilen kişinin katli vacip bile olsa dahi bu tarz bir saygısızlığı yapmaya kimsenin hakkı yoktur. misafirlik kavramına yapılan bir ayıptır. aklıevvellik olarak adlandırılabilir fakat bazı değerlere hürmet etmek gerekir.
yavşak ve totoş gibi menfi sıfatları sonuna kadar hak eden, hayatında hiç dayak yememiş ergendir.
ayrıca bu ergenin anasında babasında da hayır yoktur. lan ergenliğin de bir adabı var. misafirliğe giderken laptop götürmek ne demek arkadaş? misafirliği seven bir bünye değilimdir ama her şeyi severek yapmıyoruz. ayıptır, nezaketsizliktir. bize öyle bir ergen gelse, ergen falan dinlemem keserim topunu. ayrıca wirelessımdan da kullandırmam. yavşak, mayın tarlası oynasın, paintte bi' şeyler çizsin.
yaşıtlarıyla oyun atacak ergendir, aile evine dönerken o orda kalacaktır.
odana girip bilgisayarına el koymaya çalışan misafir veledinden katbekat iyidir.
derin açıklama;

sebep bir: misafirliğe gidilen yerde teknolojik oluşuma rastlanamayacak olma ihtimali kaygısının ergene yaptırdığı abukluklar.
sebep iki: misafirliğe gidilen yerde bulunabilecek cinsiyeti kız olarak betimlenebilen herhangi bir insan evladına rastlanılırsa şayet, yana alınan laptopun kızı ergene yakınlaştırıcı bir araç görevini üstlenmesi ihtimaliyle yola çıkmanın kişiye kattığı salak ifade.

(bkz: otuzaltıkelimelikcümleler)
laptop yerine herhangi bir vampir serisi* götürürse vurun ağzına.