1. .
    artık aileden biri olarak görülen misafirdir.
    ... 6.4.r.1.$.h
  2. .
    süre olarak misafirlik 3 gündür .zira islam dininde bu konuyla ilgili bir hadis i şerifte şöyle buyrulmaktadır;

Resulullah (sav) buyurdular ki:

"Kim Allah a ve ahirete inanıyorsa, misafirine caize sini ikram etsin." Yanındakiler sordular: "Ey Allahın Resulü!Caizesi de nedir?" Aleyhissalatu vesselam açıkladı: "Bir gecesi ve gündüzüdür.Misafirliküçgün`dür. Bundan fazlası sadakadır. Misafire, ev sahibini günaha sokuncaya kadar yanında kalması hoş değildir. Tekrar sordular: "Misafir ev sahibini nasıl günaha sokar?" Aleyhissalatu vesselam açıkladı: "Adamın yanında ikamet eder kalır, halbuki kendisine ikram edecek bir şeyi yoktur."
    3 ... white pages
  3. .
    üniversite yıllarında yurtta kalan arkadaşların evde kalan kankalarına yapmış olduğu eziyettir.yurtlardaki yaşamın zorluğundam mıdır nedir pek bir yüzsüzleşir bu yurt ahalisi evinize gelince gece yarıları patates filan kızartmaya başlarlar kendi aralarında,hayır benim için canın feda ama başka bir bölümde okuyan ev arkadasın yarın sınavı varsa ve yüzlerce kez söylediğim halde böğüre böğüre konuşursanız ev sahibinin sinirlerine farkında olmadan defalarca tecavüz etmiş olursunuz...

(bkz: anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna bile az!)
    ... penta-don
  4. .
    örneklemek gerekir ise;üç gün deyip üç ay kalan bir insan evladı vardır ki odamı dört atlısıyla işgal etmiştir.
    ... sazagelenbengazagelenben
  5. .
    gitmesi istenilen, fazla yüzgöz olunan geliş amacı misafirlik olup ona uygun davranmayan kimse..
    ... harvester of sorrow
  6. .
    (bkz: misafir misafiri evsahibi hiçbirini sevmez)
    ... burock_
  7. .
    BUNLARA AKRABA DA DENEBiLiR. MiSAL, BABANIZIN BiR YAZLIĞI VARDIR. iKi HAFTALIĞINA KALMAK iSTERSiNiZ. BABANIZ GELiR BiRiNCi HAFTANIN SONUNDA KOVAR. NEYMiŞ EFENDiM ÇOK SU VE ELEKTRiK HARCANMIŞ. HALBUKi BUZDOLABI AĞZINA KADAR DOLDURULMUŞ. GELDiĞiNDE BiR SÜRÜ iKRAMDA BULUNULMUŞTUR. AMA NAFiLE...NE DE OLSA SABANCI DEĞiL KENDiSi. HA BEN DE EŞEĞiM YAPTIĞIM MASRAFI ÖDEMEYECEĞiM YA...
    ... karga