bugün

yeni çocuk yetiştirme yöntemlerini yakından takip edip, iyi yaptığını sanan edepsizliğe ses çıkarmayan annedir.
eve gidince acısını çıkaracak annelerdir.
temiz bir dayağı hakeden anne(cik)lerdir.
''acaba kendisine çocuklu misafir geldiğinde, aynı durumda kendisi olsa ne yapardı'' diye düşündüren annelerdir. ama nedense kendilerine yapılmasını istemedikleri davranışları sergilerler.
yıllarca çocuğu olmayıp çocuğu olunca bir yerleri kalkıp aman ondan önemli mi diyen anne türü.
mutfakta sıkıştırılması gereken çocukların anneleridir.
bir zamanlar ben yapardım, baktım ki çocuk çok azgın annesi de oralı olmuyor. hemen mutfağa sokar ve tehdit ederdim.
''hanım hanım senin dilin yok mu?'' denilmesi gereken annelerdir.
çocuktan çok kendilerine gıcık olunan annelerdir, böyle anneden anca bu kadar çocuk olur işte diyesi gelir insanın.
çocuklarını asla tam anlamıyla eğitemeyecek annelerdir.
çocuk ayrı bir psikopattır yerinde duramaz heryeri karıştırır, annesi ayrı bi manyaktır rahatça oturur oralı bile olmaz.hadi çocuğun etrafı dağıtmasını bişeyleri kırmasını falan anlarım * ama bi keresinde çocuk elini prize sokuyodu ölümden ben kurtarmıştım ev sahibi olarak.bide annesi duruma sadece yapma kızım/oğlum * diye tepki vermezmi.acaba bıraksaydımda geberseydi iyimi olurdu diye manyak manyak düşündürüyolar insanı ya.
kendi çocuklarına karşı oldukça geniş yürekli olan , kendilerini demokratik ebeveyn kategorisinde değerlendiren annelerdir.aynı durumla karşı karşıya kaldıklarında misafir çocuğa aynı demokratik tavrı sergilemezler; kibarca uyarma gereği hissederler.
çocuğun yaramazlığına mı yanarsın yoksa kadının rahatlığına mı, şaşırır insan.sinir edici bir durumdur.
ev sahibi kadinin caydanligi kafasindan boca etmesi muhtemel annelerdir.

ben olsam yaparim. *
sadece doğurma işini yapmış olan kadınlardır.anne denilemez kendilerine.doğurmakla bitmez eğitmektir önemli olan.
sadece misafirlikte değil hiçbir yerde çocuğuna dur diyemeyen , yuları çoktan boyu bir metre olmamış velede teslim etmiş annelerdir. karşıdaki insanı ne kadar zor durumda bıraktıklarını düşünebilecek beyne sahip değildirler malesef.
en sinir anne tipidir. rahatı bozulmadığı, çocuk kulağının dibinde olmadığı sürece keyfi yerinde olandır. misafirlik boyunca kendiside veledi kadar sevimsiz görünendir.
artık sinirinin son raddesine gelip çocuğuna durması için sen kızınca çocukla birlikte kendiside sanki çok kötü bir şey yapmışsın gibi şaşırıp sana bakan ve öyle hissettiren anne türüdür.
Kafasında gümüş tepsi kırılası annedir.
Çocuk evde yerinden kalksa gavur tohumuu diye bağıran annedir. Tabi sen dedikodu yap gidince temizlerler dimi.
ağzına kürekle vurulası annedir.

(bkz: geçen yine annelik yapıyorum)
çocuk bal porsuğu gibi gördüğü her şeye saldırıp yerle yeksan ederken ev sahibesi ve diğer misafirler ile gıybete devam eden insanlardır. bazen denk geliyor eve erken gidiyorsun bir bakıyorsun evde bir tane tazmanya canavarı bilgisayar dahil sana ait olan ne varsa kırmaya dökmeye uğraşıyor. dudaklarını ıstırmaktan köfte gibi oluyor tabi hem kıyamadığından hem ayıp olur diye yanaklarını okşayamıyorsun bekliyorsun öyle anası durdursun diye ama yok yok yok..
çocuğu tabak çanak kırar ev sahibinin minik bebesinin yüzünü cımırır sonra buluttan nem kapıp ağlamaya başlayınca kadın ilgili anne pozlarında yardıma koşar. çıldırıyorum böylelerine 100 liralık güne gelip 200 lira masraf çıkarıyorlar.
Oluşan hasarlardan gizliden gizliye keyif alan anneler. Kıskanç kadınlar. Misafirliğe gittikleri evin yenilenmiş eşyalarını görünce çocuklarını devreye sokuyorlar.
Sehpada duran kristal vazo marifetiyle, kafasına vura vura anne olmayı öğretmek farz olan kişidir.
Çene çalıp, homini gırtlak börekleri, çörekleri yemekten, çocuğuna zaman ayıramayandır.
Kız bi kalk, ilgilen şu sıpanla! çişi mi gelmiş, karnımı acıkmış, odadaki canım rujları, farları mı yemiş, banyoda, dikmiş kafaya tuz ruhu mu içiyor?!?!
Anca çene!!!
Lügatlarında, dur demek de yoktur bu hatınların. Tek ünlemleri, " oğluuuumm Berkecaaan"
Eve alınmaması gereken insancıklardır.