bugün

gerçekten tuhaftır, yani otelde para gideceğine , kalırsın arkadaşında.ama 10. günden sonra yüzleri düşer, bizde tatile gidecektik aslında derler.

ee anahtarı bırakıp gidin dersin, imalı bakarlar.misafirperverlik ölmüş gerçekten..
"alışmadık totoda don durmaz"
10 günlük misafirliğin kapı eşiği muhabbeti 3 gün süreceği içindir.
haklı durumdur. misafirlik en fazla 2 gün arkadaş 3 bile fazla. evet.
misafir dediğin max 5-10 gün kalır zaten. bu ev sahibinin işi gücü yok mu amk? hayır madem anahtarları istiyosun, evin gaz, elektrik ve su parasını da sen öde.

doğru olandır.
Misafirlik üç gündür on gün ne.
(bkz: züğürt Ağa nın kan kardeşi Behram ın karısı)
sıcak davranıyorlarsa sorun var demektir, neticede misafirliğin kısası makbuldur.
bu devirde kimseye güvenmeyin. o çok sevgili amcalarınız, dayılarınız, halalarınız falan gel aslanım paşam bizde kal kuzeninle vakit geçirirsiniz gibi süslü püslü laflarına aldanmayın allah göstermesin anneniz babanız öldüğünde kimsenin yanına sığamazsınız. 3-5 gün sonra el muamelesi görürsünüz.
Maks. misaferlik 3 gün sürer. Gerisi sadece ev sahibi tarafı gerer.
gerçekten ilginçtir.
misafire yapılan büyük bir ayıplıktır.
misafire yapılan büyük bir ayıplıktır.
ne ilginci lan. misafirlik 3 günür derler. kazık mı çaktın 10 gün ne?
gerçekten ilginçtir.
aslında insanların normaline dönmesidir.
o 10 gündeki davranışlarının %90'ı yapmacıktır.
Küçük oğlan kanepeye ve halıya işerse olacak olan o.
o misafirlik olmaktan çıkmış, sen evin bir sakini olmuşsun artık. ev sahibi de aynı evde yaşadığı birine nasıl davranırsa sana da öyle davranır.
ev sahibinin ayıp etmesidir. sanki yedik evlerini.
Lan misafir bi siktir git amk. 10 gun kalmak nedir? Düş insanlarin yakasindan bedavacı seni. Rezil!
O kadar kaldıktan sonra muhtemelen misafir olduğunuzu unutmuş,
Kendi eviniz gibi takılmaya başlamış,
Büyük ihtimalle odanızdan boxerla çıkmış ya da tuvaleti falan tıkamışsınızdır.

Dolayısıyla Tüm bu olanlardan sonra Araya ufak bir soğukluk girmesi normaldir..
(bkz: #177561)
Onun adı misafirlik değil o.çocukluğu oluyor o saatten sonra.
Gerçekten anlam veremediğim durum. 10. Günden sonra değişmeye başlıyorlar, o saygınlık dolu hürmeti göstermez oluyorlar. Emin değilim, günahlarına girmeyeyim ama sanki gözümün içine "git artık, defol şurdan" der gibi bakıyorlar...

Ben mi kuruntu ediyorum acaba yaaa. Geçen gün de misafirliğin kısası makbul gibi bir şey gevelemişlerdi ama hiç üstüme alınmadım. Sizce neden böyle davranıyorlar? Acil cvp.
Ben 20 dakikadan sonra üzerlerine işiyorum.
güncel Önemli Başlıklar