bugün

hala varmı bilmemekle beraber geçmişte gördüğüm bizzat sahit oldugum bir olaydır, kalabalık misafir geldiğinde uyuma organizasyonunda yer yatagı hayat kurtarır, lakin burda uyuyan için gerilim söz konusudur, sabah ev sahibi illaki erken saatte kalkacak yerde malak gibi yatan misafiri görecek belkide uyku sersemliğiyle üstüne bile basacaktır.
evde de yer yataginda yatiliyorsa insana ev gibi gelip akabinde hep misafir kalinmak istenebilir.
tamamen maceradır.

belki bana öyle gelir, bilmiyorum. yer yatağında ağırlandığım son misafirlikte yer yatağını da kendim yaptım, evet. yatak dediysem de, 2 adet yorganın yere serilmesi, abartmamak lazım tabi. bekarlık işte. yer bulmak zor oluyor bazen.

aslında buraya kadar hiç bir macerası yok. çok da kişisel tabi. ama hangimiz kişisel değiliz ki? hmm..

maceralı kısmı, giriş kattaki evde bulunan speedy gonzales adını, sabah uyandıktan sonra takacağım fındık faresi ve iyi niyetimle gözümle canlandırdığım, kötü sıçan. evet, ikisinden de. eğer bunların varlıklarını da ertesi gün ev sahibi denen dallamadan öğreniyorsan, hayata yeniden gelmiş bile hissedebilirsin kendini.

aralarında konuşup, gülen ev ahalisinin yer yatağı yerine neden 2'li çekyatta yattıklarını da daha iyi anlarsın uyandığında. elini yüzünü yıkamak yerine burnunu, kulağını yerinde duruyor mu diye kontrol ederek uyanmak da ne gariptir yahu. sabah sabah sigara çaktırır adam. "bugün de ölmedik lan", bağla hacı.
kalabalık misafir kitlesi barındıran evlerde görülür. evdeki yatak sayısı yeterli gelmeyince yüzsüz ev sahibinin sizi yerde yatırabilmesi durumudur.
ölmeden önce yapılması gerekenler listesine eklenecek boyutta eğlenceli bir olaydır. hele ki misafirlikte olduğunuz yer yaşıtlarınızın bol miktarda bulunduğu bir yerse tadından yenmez.
kis mevsiminde gerceklestirildiginde pek atraksiyonlu, eglenceli gecebilecek eylem. hastahanede uyanma ihtimalini dusunmek bile kipirdanmaya sebep olmuyor mu?