1. 1.
  gelen misafirin ağırlığına göre ya evin en küçük çocuğuna düşen görev ya da evin büyüklerine düşen görevdir. bayramlarda seyranlarda yanında tatlı niyetine şeker/çikolata ikram edilir ki, o sepeti taşımak içinde başka bir bünye tahsis edilmesi adettendir.
  ... arpaci kumrusu
 2. 2.
  Asıl amacı müsafiri dezenfekte etmek olan davranış.
  1 -1 ... cagdashk
 3. 3.
  bayramlarda çikolata servisinden önce yapılır ardındanda çikolata ikramı yapılarak insanlara kolonyalı çikolata yedirme eziyeti.
  ... erdinch
 4. 4.
  Ananeleşmiş bi'şeydir. Bayram seyran dışında neden ikram edildiğine mana bulamamaktayım. Böyle anane olmaz olsun. Hoş, bayramlarda da bi anlam içermiyor ya zaten.

  Misafirler gelipte yerleştiğinde Annenin ihtarı üzerine misafirlerin yaş bakımından büyüklük sırasına göre en küçüğe en son dökülecek şekilde 80 derecelik limon kolonyası ile tüm eller dolaşılır. Kimilerinin eliyse, kolonyayı dökerken kademeli olarak yukarı kalkar, kafi anlamında. Misafirler arasında küçük çocuk varsa büyük ihtimal kolonyayı reddedecektir. Bu aşamada evin annesi müdahale ederek çocuğun üzerini ve saçlarını 'oouughh mis gibi koksun' nidasıyla kolonyaya bulayacaktır.
  3 ... i am who i am